Inwestowanie w nieruchomości – Jak rozpocząć zarabianie pasywne?

335

Kiedy myślimy o inwestowaniu w nieruchomości, z reguły wyobrażamy sobie kogoś, kto jest właścicielem kilku domów na wynajem i sprawnie nimi zarządza – znajduje najemców, wynajmuje fachowców do remontów oraz pobiera comiesięczny czynsz. To jest właśnie przykład aktywnego, tradycyjnego lokowania kapitału w budynki. Bez wątpienia, osobiste administrowanie lokalem może przerażać osoby, które nie mają pojęcia jak to robić.

Jeśli chcemy budować bogactwo poprzez lokowanie kapitału w domy i grunty, ale nie interesuje nas osobiste zaangażowanie – pasywne inwestowanie w nieruchomości może być dla nas odpowiednią ścieżką. Jak w takim razie zacząć inwestować w nieruchomości?

Zysk z nieruchomości

Nieruchomości zawsze były świetną inwestycją. Głównym czynnikiem jest fakt, że powierzchnie gruntowe posiadają wysoki przelicznik. Angażując swój kapitał w powierzchnie gruntowe i budynki możemy cieszyć się korzystną stopą zwrotu i skutecznie wykorzystać nieruchomości do budowania swojego majątku. Inwestycja w nieruchomości może znacząco zdywersyfikować nasz portfel, a grunt i nieruchomość zabudowana zawsze będą bezpiecznym aktywem materialnym.

Oczywiście ryzyko jest wszędzie, ale na rynku nieruchomości – kurs nie zmienia się tak szybko, jak na przykład – na giełdzie. W przypadku nieruchomości ryzyko straty jest zminimalizowane przez czas, w którym posiadamy swoją własność. Wartość domu lub działki może oczywiście spaść, ale kiedy rynek się koryguje – rośnie również cena nieruchomości. 

Bez wątpienia, w życiu możemy natknąć się na wiele czynników pozostających poza naszą kontrolą, które mogą negatywnie wpłynąć na ten biznes. Ale powierzchnie ziemskie zawsze będą wartościowe. Wypada dodać, że inne przedsięwzięcia mogą posiadać niewielką wartość aktywów materialnych. Jak na przykład nowy samochód, którego cena z upływem czasu maleje. Budynki i obiekty zawsze można dobrze ubezpieczyć – w takim przypadku polisa ubezpieczeniowa chroni nasz majątek.

Jak wejść na rynek nieruchomości?

Jeśli nie jesteśmy gotowi do kupna domu, ale chcemy zainwestować pieniądze w budownictwie to dobrym rozwiązaniem jest grupowe inwestowanie w nieruchomości. To bardzo fajna opcja dla początkujących, ponieważ nie wymaga olbrzymich nakładów finansowych. Obecnie, w Internecie jest wiele platform crowdfundingowych, które umożliwiają rozpoczęcie zarabiania na nieruchomościach.

Crowdfunding nieruchomości zyskał tak wielu zwolenników, ponieważ nie musimy sami szukać właściwej nieruchomości, zaciągać kredytu hipotecznego, sprawdzać lokatorów, ani też zarządzać budynkiem. Nasze ryzyko finansowe i obowiązki są znikome, a stopa zwrotu z inwestycji może wynosić nawet 12%. Co więcej, grupowe inwestowanie w nieruchomości daje nam dostęp do dużych transakcji na całym świecie.

Podsumowanie

Jak już wiemy, pasywne inwestowanie w nieruchomości nie wymaga codziennego zaangażowania w działalność wokół aktywa nieruchomościowego. Rola inwestora w pasywnym sposobie angażowania kapitału, ogranicza się zazwyczaj do wpłaty środków i czerpania comiesięcznych dochodów.

undefined

Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments