Dzień Inwestora Indywidualnego

Internetowy kantor PKO BP ma 2 mln klientów, wykonał 47 mln transakcji

Udostępnij

Umowę na korzystanie z kantoru internetowego PKO Banku Polskiego zawarł 2-milionowy klient zawarł właśnie, podał bank. Od początku istnienia kantoru klienci wykonali w nim ponad 47 mln transakcji.

„Niezmiernie cieszy nas tak duże zainteresowanie klientów kantorem internetowym PKO Banku Polskiego. Jest już ich ponad 2 miliony i to dowód na to, że doceniają nowoczesne i wygodne funkcje dostarczane przez największy polski bank w IKO i iPKO. W połączeniu z produktami, takimi jak konto walutowe i karta wielowalutowa, kantor pozwala szybko obsługiwać codzienne płatności w walutach obcych po atrakcyjnych kursach, na przykład teraz podczas zagranicznych wyjazdów na ferie. Te 2 mln klientów motywuje nas do dalszego rozwoju kantoru i dostarczania naszym klientom kolejnych, bardzo interesujących rozwiązań w zakresie wymiany walut” – powiedział dyrektor Departamentu Produktów Klienta Indywidualnego w PKO BP Paweł Placzke, cytowany w komunikacie

2 mln klientów wykonało ponad 47 mln transakcji w kantorze internetowym PKO BP. Prawie 9 na 10 z tych transakcji (88%) w 2023 roku miało miejsce w aplikacji mobilnej IKO. Najpopularniejsze pary walut w ubiegłym roku to euro/złoty i dolar/złoty – stanowiły odpowiednio 70% i 12% transakcji, podano też w materiale.

Kantor internetowy dla klientów indywidualnych PKO BP działa od początku 2018 roku w serwisie internetowym iPKO. Od lipca 2019 roku klienci mogą zawierać transakcje również w aplikacji mobilnej IKO. W ubiegłym roku ponad 61% transakcji wykonali w kantorze Polacy, a prawie 39% – obcokrajowcy.

PKO Bank Polski jest liderem polskiego sektora bankowego. Akcje banku od listopada 2004 r. notowane są na GPW; wchodzi w skład indeksu WIG20. Aktywa razem banku wyniosły 431,45 mld zł na koniec 2022 r.

ISBnews
ISBnews
Agencja informacyjna ISBnews od lat dostarcza najistotniejszych informacji o życiu gospodarczym zarówno dla inwestorów indywidualnych oraz instytucjonalnych. Szeroki przekój depesz ISBnews pozwala każdemu znaleźć interesujący go temat.

Najnowsze

Zobacz również