Ile zarobią polskie gwiazdy na imprezach sylwestrowych?

Udostępnij

Zbliżający się okres świąteczny i imprezy sylwestrowe to dla większości polskich artystów dbających o swoje finanse okres wzmożonej pracy. Noworoczne gaże w pełni jednak to gwiazdom polskiej estrady wynagradzają.

Sylwester stanowi bowiem prawdziwą żyłę złota dla gwiazd polskiej piosenki. Jeden trwający mniej niż godzinę występ jest bowiem w stanie zapewnić zarobki większe niż cały styczeń. Ile zatem konkretnie zarabiają polskie gwiazdy w ostatni dzień roku?

Sylwester 2023/2024

Zarobki polskich gwiazd w sylwestrową noc zwalają z nóg

Na najwyższe zarobki podczas imprezy sylwestrowej może liczyć Maryla Rodowicz i Zenon Martyniuk. Jedna z najsłynniejszych polskich piosenkarek będzie główną gwiazdą Sylwestrowej Mocy Przebojów organizowanej w Parku Śląskim w Chorzowie przez telewizję Polsat. bogaci polacy

Według nieoficjalnych informacji 77-letnia gwiazda ma za swój krótki występ zgarnąć aż 100 tysięcy złotych. Ponadto, organizatorzy wydarzenia mają zapewnić Maryli Rodowicz luksusowego kampera, w którym będzie ona oczekiwać na swój występ.

Na identyczną kwotę może w tym roku liczyć Zenon Martyniuk. Będzie on jedną z głównych gwiazd organizowanego w Zakopanem przez TVP Sylwestra Marzeń. Warto dodać, że w zeszłym roku wystąpił on w tym samym miejscu i za tę samą kwotę, a w 2020 jego stawka była o połowę niższa.

Beata Kozidrak rekordzistką

Zarobki innych gwiazd na tegorocznych imprezach sylwestrowych są utrzymywane w tajemnicy. Wiemy jednak, że Sławomir w 2019 roku za występ na Sylwestrze Marzeń miał dostać 85 tysięcy złotych.

Rekordzistką do tej pory wśród polskich artystów była jednak Beata Kozidrak. W 2019 roku za występ na sylwestrowej imprezie telewizji TVN otrzymała 110 tysięcy złotych. Dawid Kwiatkowski i Cleo mogli natomiast w ubiegłym roku za występ na Sylwestrowej Mocy Przebojów liczyć na kwotę rzędu 70 tysięcy PLN.

Grupa Boys z kolei w ubiegłym roku zainkasowała znacznie niższą kwotę – 35 tysięcy złotych. Natomiast Viki Gabor za zaśpiewanie trzech piosenek podczas imprezy sylwestrowej zgarnia 20 tysięcy PLN. Nieco więcej – 25 tysięcy złotych otrzymała za występ w ostatni dzień roku w TVP Roksana Węgiel.

Jakub Bandura
Jakub Bandura
Redaktor portalu PortfelPolaka.pl. Wiedzę z zakresu rynków finansowych i inwestowania zgłębiał na studiach ekonomicznych. Trader rynku OTC i Forex preferujący handel krótkoterminowy. Entuzjasta statystyki oraz analizy technicznej instrumentów finansowych.

Najnowsze

Zobacz również