Euro warte 4,48 PLN. Ile kosztuje funt 07.06.2023?

0
Symbole dolara, euro i franka - najpopularniejszych kont walutowych

Polska złotówka zaprezentowała mieszane nastawienie podczas wtorkowego dnia zmagań. Choć wyniki były różne, złoty ogólnie radził sobie gorzej. Słabo wypadł w relacji do funta oraz dolara. Amerykańska waluta okazała się lepsza o niecały grosz, zaś brytyjska o pół grosza. Rodzima waluta w ogólnym rozrachunku zyskała na rzecz euro i franka. Niemniej zysk złotego był wyłącznie symboliczny. Na sytuację rynku walutowego patrzymy w środę. Dziś od rana główne światowe waluty są lepsze i pewnie zyskują wobec złotego. Euro warte jest obecnie 4,48 PLN. Kurs pary CHF/PLN opiewa na 4,62 PLN. Dolar powraca do 4,20 PLN. Ile kosztuje funt 07.06.2023? Zapraszamy na codzienny przegląd par walutowych z udziałem złotego.

Kurs franka powraca do 4,62 PLN

Podczas wczorajszych starań, ciekawie działo się na parze walutowej CHF/PLN. Choć wynik tego nie oddaje, frank i złotówka walczyły w dość szerokim zakresie. Wynik okazał się symboliczny na korzyść złotówki i franka pozostał w rejonach poniedziałkowego zamknięcia (4,61 PLN). Niemniej tak jak wspomnieliśmy, zakres poruszania się franka był dość obszerny. Najwięcej za szwajcarską walutę trzeba było zapłacić prawie 4,64 PLN. Dzisiaj, rynek ruszył w górę. Frank ma zapędy wzrostowe, podobnie jak wczoraj. Kurs franka powraca do 4,62 PLN.

Ile kosztuje funt 07.06.2023?

Funt szterling okazał się wczoraj ogólnie nieco silniejszą walutą od polskiego złotego. Notowania pary walutowej GBP/PLN wzrosły w ciągu doby łącznie o pół grosza. Dzięki temu funt powrócił w rejony 5,20 PLN. Warto zauważyć, że brytyjska waluta miała szanse na więcej. Chwilowo kosztowała wczoraj nawet 5,22 PLN. Dziś od rana funt szterling zyskuje. W dniu 07.06.2023 funt kosztuje 5,21 PLN.

Wczorajsze zmagania pary GBP/PLN polegały na walce rynku ze średnią. Funtowi nie udało się jej przełamać i dziś próbuje ponownie. Tym razem znajduje się jednak w bardziej korzystnej sytuacji. Przełamanie średniej otworzyłoby drogę do 5,23 PLN.

Wykres GBPPLN
Kurs funta GBP/PLN 07.06.2023

Notowania dolara dobijają 4,20 PLN

We wtorek największa zmienność towarzyszyła parze walutowej USD/PLN. Kurs dolara wzrósł w ogólnym rozliczeniu o niecały grosz i wylądował w rejonach 4,1850 PLN. Na rynku dolara do złotego również widoczny był chwilowy wystrzał. Najwięcej dolar kosztował 4,21 PLN. Dzisiaj dolar zyskuje i kieruje się w stronę wczorajszego maksimum. Notowania dolara dobijają obecnie 4,20 PLN. Rynek wrócił do średniej i walczy o jej pokonanie od dołu.

Euro warte 4,48 PLN

Waluta europejskiej wspólnoty kolejnego dnia okazała się słabsza od złotówki. We wtorek jednak zysk polskiego złotego był symboliczny. Euro podobnie, jak pozostałe waluty, skorzystało wczoraj z chwilowego osłabienia złotego. Euro próbowało podbić w rejony 4,50 PLN. Próba skończyła się fiaskiem, a kurs EUR/PLN pozostał w rejonach 4,47 PLN. W środę od rana euro zyskuje. O godzinie 9 rano euro warte jest 4,48 PLN.

Euro próbowało swoich sił, aby powrócić powyżej 4,50 PLN. To się nie udało i rynek dalej pozostaje nisko. Taka sytuacja gra na korzyść złotówki. Dopóki kurs EUR/PLN nie wyjdzie powyżej 4,50 PLN, cały czas rządzi złoty.

Wykres EURPLN
Kurs euro EUR/PLN 07.06.2023

Podsumowanie

Wczorajsza decyzja RPP nie zaskoczyła analityków. Wielkość stóp procentowych w Polsce nie uległa zmianie i pozostała na poziomie 6,75%.

Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments