Kurs USD/PLN wynosi 4,16 PLN. Ile kosztuje frank 23.05.2023?

0
dolar

Polska złotówka bardzo dobrze spisała się na początku nowego tygodnia. W poniedziałek, 22 maja złoty zyskał wyraźnie na polu walutowym, okazując się lepszym od głównych światowych walut. Najlepiej złotówka wypadła w relacji do funta szterlinga. Kurs pary GBP/PLN spadł w ciągu ostatniej doby o 5 groszy. Złotówka w dobrym nastawieniu trwa na początku następnego dnia. Dzisiaj, we wtorek kurs USD/PLN wynosi 4,16 PLN. Euro powróciło poniżej 4,50 PLN. Notowania funta do złotego oscylują przy 5,17 PLN. Ile kosztuje frank 23.03.2023? Zapraszamy na codzienny przegląd par walutowych z udziałem złotego.

Notowania pary GBP/PLN wracają do dołków

Tak jak wspomnieliśmy, wczoraj polska złotówka najlepiej wypadła w relacji do funta. Złoty zyskał zdecydowanie i obniżył kurs pary GBP/PLN o 5 groszy. W wyniku poniedziałkowego ruchu, funt sprowadzony został do 5,1750 PLN. Dziś od rana funt dalej traci. Notowania pary GBP/PLN wracają do tegorocznych dołków. Funt walczy o utrzymanie obecnych rejonów, które stanowią dla niego wsparcie.

Ile kosztuje frank 23.05.2023?

Rodzima waluta zaliczyła wczoraj udany występ przeciwko frankowi. Był to drugi najlepszy wynik złotówki w poniedziałek. Kurs franka spadł wczoraj ogólnie o 4,5 grosza, przez co cofnął do 4,63 PLN. Dziś od rana frank i złoty walczą przy poniedziałkowym zamknięciu. W dniu 23.05.2023 frank kosztuje 4,63 PLN.

Frank szwajcarski wygenerował wczoraj zejście ze strefy 4,6700-4,6860 PLN. Złotówka pokazała, iż czuwa na tym zakresie. Notowania pary CHF/PLN znajdują się obecnie poniżej średniej. Taka sytuacja sprzyja dalszemu umocnieniu złotego.

Wykres CHFPLN
Kurs franka CHF/PLN 23.05.2023

Kurs euro poniżej 4,50 PLN

Waluta europejskiej wspólnoty również wyraźnie straciła w odniesieniu do polskiego złotego. Kurs pary EUR/PLN obniżył się ogólnie o 4 grosze. Poniedziałkowym ruchem złotówka sprowadziła euro do 4,50 PLN. Dzisiaj od rana euro dalej tanieje. Kurs euro znajduje się obecnie tuż poniżej 4,50 PLN. Euro podobnie jak funt walczy teraz o utrzymanie wsparcia. W przypadku rynku pary EUR/PLN znajduje się ono na poziomie 4,50 PLN.

Dolar i złoty na poziomie 4,16 PLN

Amerykański dolar w zestawieniu ze złotym wypadł podobnie jak euro. Notowania pary walutowej USD/PLN obniżyły się w poniedziałek o 4 grosze. Tym ruchem dolar sprowadzony został w rejony 4,16 PLN. Na tym poziomie dolar i złoty walczą dzisiaj o godzinie 9 rano.

Kurs dolara cofnął do zakresu średniej i niewiele brakuje złotówce, aby sprowadzić amerykańską walutę niżej. Teraz rynek może powalczyć o rejony 4,1400-4,1500 PLN.

Kurs dolara USD/PLN 23.05.2023

Podsumowanie

Na dziś zaplanowana została publikacja raportu dotyczącego sprzedaży detalicznej w Polsce. W poprzednich miesiącach złoty reagował na raport o zmianie w sprzedaży. Informacje pojawią się o godzinie 10. W ciągu dnia pojawią się również dane dla kluczowych gospodarek. Zapewne wywoła to zmienność na rynku walutowym.

Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments