Za dolara płacimy 4,42 PLN. Ile kosztuje frank 20.03.2023?

0
frank szwajcarski

Polski złoty pokazał mieszane nastroje w piątek, 17 marca. Rodzima waluta okazała się wówczas silniejsza od dolara i franka. Gorzej natomiast złotówka spisała się w stosunku do euro i funta. Końcowe zmiany kursów głównych par walutowych wobec złotego były jednak niewielkie. Największą różnicę pokazał rynek pary USD/PLN. Notowania dolara osunęły się w piątek o 2 grosze. Sytuacji złotego przyglądamy się na początku nowego tygodnia. W poniedziałek za dolara płacimy 4,42 PLN. Euro warte jest 4,71 PLN. Funt wymieniany jest po 5,39 PLN. Ile kosztuje frank 20.03.2023? Zapraszamy na codzienny przegląd walut.

Kurs pary GBP/PLN wzrósł ósmy dzień z rzędu

Funt szterling w piątek po raz kolejny zyskał wobec polskiej złotówki. Notowania pary GBP/PLN wzrosły wówczas niewiele, lecz co najważniejsze zakończyły dzień stabilnie powyżej 5,37 PLN. Warto podkreślić, że kurs pary GBP/PLN wzrósł tym samym ósmy dzień z rzędu. Na ostatnim ruchu funt korzysta dziś, w poniedziałek. Notowania brytyjskiej waluty kierują się w górę. Przed godziną 9 rano funt wymieniany jest po 5,39 PLN.

Ile kosztuje frank?

Frank szwajcarski okazał się w piątek słabszy od złotówki. Kurs pary walutowej CHF/PLN obniżył się nieznacznie, kończąc tydzień na poziomie 4,76 PLN. Należy jednak wskazać, iż frank w piątek najmniej kosztował 4,7450 PLN. Dziś od rana notowania CHF/PLN rosną. O godzinie 9 rano frank kosztuje 4,77 PLN.

Patrzymy już na wykres franka do złotego. Notowania, po chwili absencji, powracają do strefy cenowej 4,7730-4,7990 PLN. Wiele wskazuje zatem, że również dziś zobaczymy bój obu walut o ten zakres. Czy frank zdoła przełamać wskazany obszar?

Wykres CHFPLN
Kurs franka CHF/PLN 20.03.2023

Notowania EUR/PLN przy 4,71 PLN

Euro, podobnie jak funt, również zyskało w piątek w relacji do złotówki. Kurs EUR/PLN wzrósł jednak niewiele i dziś pokazuje większą siłę. O godzinie 9 rano notowania euro do złotego oscylują przy 4,71 PLN. Taka sytuacja sprawia, że waluta europejskiej wspólnoty otwiera sobie drogę do wyższych zakresów. Celem może być dziś 4,73 PLN.

Za dolara płacimy 4,42 PLN

Amerykański dolar wyróżnił się na tle głównych światowych walut zestawianych ze złotym. Notowania dolara spadły w piątek ogólnie o 2 grosze. Waluta z USA odrabia jednak straty. W poniedziałek, 20 marca o godzinie 9 rano za dolara płacimy 4,42 PLN.

Wykres notowań pary walutowej USD/PLN podpowiada, iż jej kurs znajduje się obecnie w istotnej strefie. Mowa o obszarze cenowym 4,3965-4,4200 PLN. Taka zależność sprzyja wzrostowi dolara. Dopóki utrzymuje on ten zakres, ma szansę na podejście do 4,44-4,45 PLN.

Wykres USDPLN
Kurs dolara USD/PLN 20.03.2023

Podsumowanie

Rozpoczyna się dwunasty tydzień 2023 roku. Złotówka rozpoczyna poniedziałkowe zmagania od strat. Czy zdoła się dziś odnaleźć i przyhamuje zapędy głównych światowych walut? Warto śledzić dzisiejsze zachowanie polskiego złotego.

Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments