Za dolara płacimy 4,1950 PLN. Ile kosztuje frank 02.06.2023?

0
frank szwajcarski

W nowy miesiąc złotówka weszła bardzo dobrze. W czwartek, 1 czerwca okazała się silniejsza od wszystkich głównych światowych walut. Najlepiej wypadła w zestawieniu z amerykańskim dolarem. Kurs pary USD/PLN spadł wczoraj o 3,5 grosza. Dobre nastawienie polski złoty pokazuje kolejnego dnia. Za dolara płacimy 4,1950 PLN. Notowania EUR/PLN znajdują się poniżej 4,52 PLN. Funt szterling pozostaje natomiast powyżej 5,25 PLN. Ile kosztuje frank 02.06.2023? Zapraszamy na codzienny przegląd par walutowych z udziałem złotego.

Kurs pary GBP/PLN podskoczył pod 5,30 PLN

Funt szterling okazał się wczoraj ogólnie słabszą walutą od złotego. Notowania pary GBP/PLN obniżyły się w ostatecznym rozliczeniu o niecały grosz. Niemniej w ciągu dnia funt miał swój lepszy moment. Kurs pary GBP/PLN chwilowo podskoczył pod poziom 5,30 PLN. Dziś od rana złotówka przedłuża ostatnie nastawienie. Funt szterling jednak nie daje za wygraną i pozostaje w rejonach strefy 5,2510-5,2720 PLN.

Ile kosztuje frank 02.06.2023?

Frank szwajcarski na rzecz polskiego złotego oddał wczoraj 1 grosz. W wyniku spadku, kurs franka wylądował poniżej 4,64 PLN. W piątek obie waluty walczą o kierunek. Jak na razie nieco silniejsza okazuje się złotówka. W dniu 02.06.2023 frank kosztuje właśnie blisko 4,64 PLN.

Podczas wczorajszych zmagań obu walut, notowania chwilowo zeszły do istotnego poziomu. Mowa tu o rejonach 4,6240 PLN. Kilka przeglądów temu (co podtrzymujemy) wspominaliśmy, że jest to obszar wspierający franka. Może on teraz odbijać, a jego realnym celem zdaje się powrót pod 4,66 PLN.

Wykres CHFPLN
Kurs franka CHF/PLN 02.06.2023

Euro i złoty nadal przy średniej

Najmniejszy, finalny ruch widoczny był wczoraj na parze walutowej EUR/PLN. Euro względem rodzimej waluty straciło 0,7 grosza. Jednak należy wskazać, że w ciągu doby, naprawdę działo się na rynku euro do złotego. Euro skoczyło najwyżej w rejony 4,55 PLN. Jak wiemy, to złoty wygrał, który końcowo zaprowadził walutę do poziomu 4,52 PLN. Sytuacja euro od kilku dni tak naprawdę nie ulega zmianie. Rynek sprawdza nastawienie obu waluty na ważnym zakresie. Euro i złoty nadal znajdują się przy średniej.

Za dolara płacimy 4,1950 PLN

Niewątpliwie główna uwaga skupiła się wczoraj na zachowaniu amerykańskiej waluty. Na parze walutowej USD/PLN wiele się działo, ale po kolei. Przede wszystkim dolar stracił ogólnie aż 3,5 grosza w ciągu ostatniej doby. Przez to sprowadzony został w rejony 4,20 PLN. Warto zaznaczyć, że wczoraj najwięcej kosztował blisko 4,26 PLN. Dziś od rana amerykańska waluta dalej traci. Za dolara o godzinie 9 rano płacimy 4,1950 PLN.

Amerykański dolar szedł wczoraj w rejony średniej. Dziś notowania pary USD/PLN badają ten obszar i dolar walczy o utrzymanie. Czwartkowa deprecjacja dolara była skutkiem danych z tamtejszej gospodarki. Dolar dziś ponownie pokazać może większą zmienność. Pytanie, jednak jak zareaguje.

Wykres USDPLN
Kurs dolara USD/PLN 02.06.2023

Podsumowanie

Dziś pojawią się najważniejsze dane dotyczące amerykańskiego rynku pracy. Pierwsze raporty z tego segmentu gospodarki przyniosły mieszane odczucia. Jak zareagują inwestorzy na dzisiejsze dane?

Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments