Kurs funta wynosi 5,40 PLN. Ile kosztuje euro 22.02.2023?

311
Funt szterling

Polska złotówka okazała się słabsza od głównych walut we wtorek, 21 lutego. Najgorzej złoty wypadł wczoraj w zestawieniu z brytyjskim funtem. Notowania pary walutowej GBP/PLN skoczyły wczoraj ogólnie o prawie 6 groszy. Wyróżnił się również dolar, który zyskał blisko 3 grosze. Co jeszcze przydarzyło się złotówce we wtorek? Sytuacji na rynku walutowym przyglądamy się kolejnego dnia. W środę od rana złoty również traci na rzecz popularnych walut. Frank szwajcarski utrzymuje się powyżej 4,81 PLN. Kurs funta wynosi obecnie 5,40 PLN. Notowania pary USD/PLN oscylują natomiast pod 4,46 PLN. Ile kosztuje euro 22.02.2023?

Notowania USD/PLN pod 4,46 PLN

Amerykański dolar zaznaczył wczoraj swoją obecność w relacji do złotego. Na rzecz rodzimej waluty zyskał we wtorek, 21 lutego ogólnie blisko 3 grosze. Kurs dolara wylądował w rejonach 4,46 PLN i z tych okolic zaczął dzisiejsze zmagania. Dziś od rana dolar jednak traci. Zmiana jest drobna, a notowania pary walutowej USD/PLN oscylują tuż poniżej poziomu 4,46 PLN. Warto zauważyć natomiast, że rynek wczorajszy wzrost rozpoczął z zakresu średniej. Dobre nastawienie dzisiaj pchnąć może parę USD/PLN w rejony 4,4850 PLN.

Euro kosztuje blisko 4,75 PLN

Rynek pary walutowej EUR/PLN walczył wczoraj o utrzymanie się w strefie cenowej 4,7375-4,7505 PLN. Euro sprostało zadaniu i okazało się silniejsze w tym zakresie. Rynek nie wykonał jednak żadnego specjalnego ruchu i w środę o godzinie 8 rano kosztuje blisko 4,75 PLN.

Sytuacja na wykresie pokazuje, że euro cały czas ma potencjał do wzrostu. Dzisiaj możemy być świadkami walki euro o zakres średniej. Kolejna wygrana ze strony waluty europejskiej wspólnoty otworzyłaby drogę do wzrostu przeciwko złotówce. Euro za cel ma szansę obrać okolice 4,77 PLN.

Wykres EURPLN
Kurs euro EUR/PLN 22.02.2023

Sytuacja pary CHF/PLN nadal bez zmian

Frank szwajcarski spośród omawianych głównych walut zyskał we wtorek najmniej względem złotego. Ponownie żadna ze stron nie przeważyła i sytuacja pary CHF/PLN pozostaje bez zmian. Notowania franka w dalszym ciągu respektują strefę wsparcia 4,7730-4,7990 PLN, oscylując powyżej niej. Sprawia to, iż należy liczyć się z podejściem notowań do 4,83-4,84 PLN.

Kurs funta wynosi 5,40 PLN

Brytyjski funt okazał się wczoraj za silny dla złotówki. Kurs pary GBP/PLN skoczył i wzrósł we wtorek ogólnie o blisko 6 groszy. Notowania wylądowały w rejonach 5,40 PLN i korzystają z tego podczas dzisiejszych zmagań. W środę, 22 lutego rano kurs funta wynosi 5,40 PLN.

Wykres funta do złotego pokazuje, że wzrost rozpoczął się ze strefy wsparcia, czyli przedziału cenowego 5,3430-5,3625 PLN. Rynek wygenerował spore odbicie i może je podtrzymać w najbliższym czasie. Funt otworzył sobie drogę do poziomu 5,44 PLN. Czy zdoła sięgnąć tego zakresu?

Wykres GBPPLN
Kurs funta GBP/PLN 22.02.2023

Podsumowanie

Wczoraj zwracaliśmy uwagę na raport dotyczący sprzedaży detalicznej w Polsce. Odczyt okazał się niższy niż zakładano i wykazał niewidziany od dwóch lat spadek. Złotówka choć zareagowała na pozytywnie, została zweryfikowana przez główne światowe waluty. Jak dziś wypadnie na tle dolara, funta, franka i euro?

ai
Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments