Notowania funta przy 5,24 PLN. Ile kosztuje euro 08.05.2023?

0
polski złoty

W piątek, 5 maja polski złoty zyskał na polu walutowym. Złotówka okazała się lepsza od głównych światowych walut na koniec tygodnia. Tego dnia najlepiej wypadła wobec szwajcarskiego franka. Notowania pary walutowej CHF/PLN obniżyły się bowiem o 4,5 grosza. Pierwszy tydzień maja zakończył się mieszanym wynikiem złotówki. Na przestrzeni ostatnich dni okazała się ona lepsza od euro i dolara. Straciła natomiast na rzecz franka i funta. Dziś rozpoczyna się kolejny tygodniowy okres zmagań. W poniedziałek o 8:50 notowania funta oscylują przy 5,24 PLN. Dolar warty jest 4,1450 PLN. Za jednego franka płacimy 4,6650 PLN. Ile kosztuje euro 08.05.2023? Zapraszamy na codzienny przegląd par walutowych z udziałem złotego.

Dolar cały czas przy 4,14 PLN

Piątkowe dane z gospodarki USA, które miały wstrząsnąć dolarem, nie wywołały zmienności w przypadku pary USD/PLN. Dolar pod koniec tygodnia stracił wobec złotego 2 grosze, wymazując wszystkie swoje zyski z czwartku. Cały tydzień okazał się dla dolara stratny. Notowania USD/PLN spadły ogólnie o mniej niż grosz, lecz należy zauważyć, iż był to siódmy z rzędu gorszy tydzień omawianej pary. Tym samym dolar w dalszym ciągu drepcze po dnie i cały czas oscyluje przy poziomie 4,14 PLN. Złotówka zatem kolejny raz ma okazję zepchnąć dolara niżej, przełamując istotną strefę wsparcia. Gdyby tak się stało, notowania dolara do złotego mogą zejść nawet do 4,10 PLN. Z drugiej strony wsparcie to miejsce, w którym dolar okazać się może silniejszy. Jednak ostatnie odbicia pokazują, że dolar nie ma za wysokich perspektyw do wzrostu.

Ile kosztuje euro 08.05.2023?

Waluta europejskiej wspólnoty również w piątek straciła na rzecz złotego 2 grosze. Notowania euro do złotego spadły wówczas do 4,57 PLN i tak zakończył się pierwszy tydzień maja. Był on z niewielką korzyścią dla złotego, jednak podobnie jak w przypadku pary USD/PLN, był to siódmy tydzień zysku złotego. Na sytuację euro i złotówki patrzymy w poniedziałek. W dniu 08.05.2023 euro kosztuje 4,5760 PLN.

Euro po raz kolejny badało zakres wsparcia, czyli rejony 4,5670 PLN. Dziś euro próbuje odbijać, jednak jak na razie idzie to nieudolnie. Rynek pary EUR/PLN do wzrostu wyraźnie ograniczany jest przez zakres średniej.

Wykres EURPLN
Kurs euro EUR/PLN 08.05.2023

Kurs pary CHF/PLN poniżej 4,6700-4,6860 PLN

Podczas piątkowego dnia zmagań złotówka najlepiej wypadła w relacji do franka. Tak jak wspomnieliśmy na wstępie, notowania pary CHF/PLN osunęły się o 4,5 grosza. Jednak pomimo tak wysokiej obniżki, rynek zachował tygodniowy wzrost. Frank w pierwszym tygodniu maja okazał się lepszy o niecały 1 grosz. Frank nie wykorzystał w piątek swojej dobrej perspektywy do wzrostu. Waluta ze Szwajcarii przegrała walkę o utrzymanie strefy cenowej 4,6700-4,6860 PLN. Obecnie kurs pary CHF/PLN znajdują się poniżej niej, a w lepszym położeniu znajduje się złotówka.

Notowania funta przy 5,24 PLN

Brytyjski funt okazał się w miniony piątek nieznacznie gorszy od złotówki. Z głównych walut tego dnia szterling wypadł właśnie najlepiej. Cały ostatni tydzień okazał się korzystniejszy dla waluty Wielkiej Brytanii. Wobec złotego zyskała ona jednak mniej niż 1 grosz. Starania obu walut mają miejsce już w nowym tygodniu. Na jego początku notowania funta znajdują się przy 5,24 PLN.

Sytuacja na wykresie pokazuje, iż notowania funta znajdują się tuż poniżej strefy cenowej 5,2510-5,2720 PLN. Rynek ma szanse zawalczyć o ten zakres i nawet go przełamać. Czy rzeczywiście funt zdecyduje się na taki ruch?

Wykres GBPPLN
Kurs funta GBP/PLN 08.05.2023

Podsumowanie

Rozpoczyna się kolejny tydzień zmagań na rynku walutowym. Złoty od rana w poniedziałek nie daje się głównym walutom. Jak będzie to wyglądać w kolejnych godzinach?

Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments