Frank warty 4,66 PLN. Ile kosztuje dolar 03.05.2023?

0
pieniądze

Polska złotówka okazała się wczoraj wyraźnie lepsza od głównych światowych walut. Złoty wymazał zyski popularnych walut z ostatnich dni. Najlepiej rodzima waluta wypadła w zestawieniu z funtem szterlingiem. Kurs pary GBP/PLN spadł wczoraj aż o 5,5 grosza. O blisko 4 grosze obniżyły się natomiast notowania dolara do złotego. Na kondycję złotówki patrzymy kolejnego dnia, w środę. Dziś rano frank warty jest 4,66 PLN. Euro przed godziną 9 wymieniane jest po 4,5775 PLN. Notowania GBP/PLN znajdują się poniżej 5,19 PLN. Ile kosztuje dolar 03.05.2023? Zapraszamy na codzienny przegląd par walutowych z udziałem złotego.

Notowania EUR/PLN drepczą po dnie

Na nic zdały się ostatnie zyski waluty europejskiej wspólnoty. Złotówka cały czas wiedzie prym na parze EUR/PLN. Wczoraj pokonała euro na zakresie średniej i sprowadziła je ponownie w rejony wsparcia, czyli 4,56 PLN. Złoty nie zdołał utrzymać euro tak nisko do końca dnia. Ogólnie wtorkowe zmagania obu walut zakończyły się w rejonach 4,58 PLN. Euro tym samym stracił wczoraj blisko 3 grosze. Dziś od rana na rynku dalej widać przewagę złotego. Notowania EUR/PLN drepczą po dnie i wynoszą 4,57 PLN.

Ile kosztuje dolar 03.05.2023?

Amerykański dolar wyraźnie stracił wczoraj w relacji do polskiego złotego. Notowania pary walutowej USD/PLN obniżyły się we wtorek o 4 grosze. Dzień zakończył się w okolicy poziomu 4,16 PLN. Korzysta na tym dziś złotówka, która dalej zyskuje wobec dolara. O godzinie 9 rano dolar kosztuje 4,15 PLN.

Patrząc na wykres należy zauważyć, iż notowania dolara do złotego znajdują się w rejonach wsparcia. Mowa tu o strefie cenowej 4,1440 PLN. Rynek nieudolnie odbijał od tego zakresu. Pytanie, czy teraz dolar zbierze więcej siły, aby podejść.

Wykres USDPLN
Kurs dolara USD/PLN 03.05.2023

Funt stracił 5,5 grosza we wtorek

Tak jak zauważyliśmy na wstępie, najlepiej polska złotówka wypadła wczoraj wobec funta szterlinga. Funt stracił 5,5 grosza we wtorek i jego kurs wylądował w rejonach 5,19 PLN. Złotówka kolejnego dnia od rana dalej dyktuje warunki. Brytyjska waluta niewiele traci i pozostaje w rejonach wczorajszego zamknięcia (5,19 PLN). Zdaje się, że złoty może zepchnąć funta w rejony 5,1750 PLN.

Frank warty 4,66 PLN

Frank szwajcarski stracił we wtorek najmniej spośród głównych światowych walut zestawionych ze złotym. Notowania pary walutowej CHF/PLN obniżyły się ogólnie o około 2,5 grosza. W konsekwencji zmagania zakończyły w rejonach 4,66 PLN. Wynik mógł być jednak zdecydowanie dla złotego. Najmniej franka można było kupić za 4,64 PLN. Dziś rano frank oscyluje przy wczorajszym zamknięciu, zatem warty jest 4,66 PLN.

Sytuacja nie odbiega znaczą od tej, którą opisywaliśmy wczoraj. Rynek znajduje się tuż poniżej istotnej strefy cenowej 4,6700-4,6860 PLN. Frank próbował zwojować ten zakres, ale jak na razie idzie mu to za słabo.

Wykres CHFPLN
Kurs franka CHF/PLN 03.05.2023

Podsumowanie

Dziś w Polsce wolne, jednak złotówka wolnego nie ma. Na świecie będzie się działo, ze względu na informację, napływające z USA. Rezerwa Federalna podejmie dziś decyzję dotyczącą poziomu stóp procentowych. Wpłynie to na dolara, ale również i na inne główne waluty. Co za tym idzie również na złotego.

Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments