Huuuge zadebiutuje na głównym rynku GPW w piątek

333

Debiut amerykańskiej spółki Huuuge na rynku głównym Giełdy Papierów Wartościowych w Warszawie (GPW) odbędzie się w piątek, 19 lutego br., podała GPW.

Obrót akcjami tej spółki odbywać się będzie wyłącznie za pośrednictwem banków i domów maklerskich – członków giełdy dopuszczonych do działania w segmencie spółek amerykańskich, których akcje podlegają ograniczeniom wynikającym z przepisów amerykańskiego prawa papierów wartościowych, zaznaczono.

Huuuge, Inc. rozpoczął pierwszą ofertę publiczną 27 stycznia br. od procesu budowania księgi popytu wśród inwestorów instytucjonalnych, który trwał do 4 lutego 2021 roku. Inwestorzy indywidualni mogli składać zapisy na akcje w dniach 28 stycznia – 3 lutego. Cena maksymalna w ofercie została ustalona na 50 zł za akcję. Redukcja zapisów inwestorów indywidualnych wyniosła ok. 96,96%.

Spółka uzyska wpływy z emisji akcji na poziomie około 150 mln USD (około 565 mln zł brutto) i planuje przeznaczenie ich na działalność związaną z przejęciami innych podmiotów oraz sfinansowanie dalszego długoterminowego wzrostu.

Oferta Huuge to największa oferta firmy z branży gier w historii GPW.

Huuuge jest globalnym producentem gier typu free-to-play i wydawcą gier online przeznaczonych na urządzenia mobilne i platformy internetowe.

Poprzedni artykułSimteract zadebiutuje na rynku NewConnect w czwartek
Następny artykułInPost uruchomił specjalny Paczkomat Urząd24 w Toruniu
Agencja informacyjna ISBnews od lat dostarcza najistotniejszych informacji o życiu gospodarczym zarówno dla inwestorów indywidualnych oraz instytucjonalnych. Szeroki przekój depesz ISBnews pozwala każdemu znaleźć interesujący go temat.
Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments