Hossa na rynku pracy trwa! Pracodawcy rekrutują więcej niż przed pandemią

80

Przedsiębiorcy zadowoleni z negocjacji zakończonych porozumieniemBarometr Ofert Pracy (BOP) wskazujący na zmiany liczby publikowanych w internecie ogłoszeń o zatrudnieniu po miesięcznej przerwie w maju ponownie wzrósł. Okazuje się więc, że pomimo wielu negatywnych czynników ogólnogospodarczych, zwiastujących spowolnienie, rozgrzana wysokim popytem na dobra i usługi gospodarka wciąż generuje nowe wakaty.

Intensywna rekrutacja trwa

Barometr Ofert Pracy to przygotowywany przez Katedrę Ekonomii i Finansów WSIiZ w Rzeszowie oraz Biuro Inwestycji i Cykli Ekonomicznych wskaźnik obrazujący zmienę liczby publikowanych w internecie ofert pracy.

W raporcie zwraca się uwagę, że liczba ukazujących się w Internecie ofert pracy jest obecnie istotnie wyższa niż przed epidemią, lecz dynamika ich napływu we wszystkich grupach wakatów zmniejsza się. 

Autorzy raportu wskazują także, że wzrost liczby internetowych ofert zatrudnienia, po wyłączeniu pracy o charakterze sezonowym, odnotowano w maju we wszystkich województwach.

Relatywnie najwięcej nowych ogłoszeń o pracę przybyło w woj. łódzkim, zachodniopomorskim oraz kujawsko-pomorskim, zaś najmniej w woj. lubuskim, podlaskim oraz świętokrzyskim.

Najbardziej owocny maj okazał się dla przedstawicieli zawodów społecznych i prawnych. Nieco mniej wakatów przybyło w grupie zawodów inżynieryjno-technicznych oraz usługowych. Relatywnie najmniej nowych ofert pracy z kolei ukazało się w zawodach związanych z pracami fizycznymi.

Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments