Hołownia o współpracy opozycji: dogadamy się

czy warto głosować

– Nie dogadaliśmy się, ale się dogadamy. Myślę, że takie zintensyfikowanie rozmów między opozycją będzie w październiku – powiedział w środę lider Polski 2050 Szymon Hołownia, w czasie wywiadu, jakiego udzielił Radiu Zet.

Hołownia o współpracy opozycji

Hołownia uważa, że opozycja powinna pójść do wyborów w dwóch blokach. Sugerowałoby to wspólne listy Polski 2050 z PSL i PO z Lewicą.

Jego zdaniem opozycja musi jednak przedstawić Polakom mapę drogą. Co oznacza to w praktyce? Jego zdaniem powinna zostać podpisana deklaracja dotycząca utworzenia koalicji rządowej po wyborach i stworzony w najbliższym czasie plan na pierwsze sto dni rządzenia.

To o tyle ciekawe, że wcześniej Włodzimierz Czarzasty z Lewicy sugerował, że wszystko po stronie opozycji jest już ustalone.

Kolega Czarzasty, mam wrażenie, dał się ponieść takiemu gorącemu pragnieniu, które człowiek ma, chciałby, by to już się stało. Czasami, że tak powiem, zrobi krok za daleko, bo z tej tęsknoty chciałby, by to już miało miejsce – ocenił w środę lider Polski 2050. To, o czym Włodek Czarzasty mówił w czasie przeszłym dokonanym, ja mówię w czasie przyszłym przekonanym – to znaczy dogadamy się, natomiast nie dogadaliśmy się, nie było takich rozmów – komentował to Hołownia.

Apelował też o rozmowy opozycji, które są „transparentnie”. Ta jego zdaniem ta ma wyjść do ludzi z konkretną propozycją.

I powiedzieć: słuchajcie, to jest transparentna umowa, którą zwieramy miedzy sobą, tak chcemy rządzić, dość już tajnych aneksów o których nikt nie wie – mówił lider Polski 2050.

Kiedy więc poznamy konkretne ustalenia opozycji? Ponoć jeszcze w tym roku.

– Po pierwsze, powinniśmy dogadać się do Świąt Bożego Narodzenia. Proponowałem liderom konferencję o przyszłości Polski właśnie po to, byśmy uzgodnili minimum, co do którego zgadzamy się, a co do czego nie zgadzamy się i narysowali jakiś wstępny plan, mapę drogową. Liderzy nie byli jeszcze na to gotowi przed wakacjami – powiedział Hołownia.

Jak wynika z sondaży, wyścig pomiędzy opozycją a Zjednoczoną Prawicą jest obecnie mocno wyrównany.

ai
Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments