Hołownia będzie premierem?

451

Dla Polski 2050 kandydatem na premiera jest Szymon Hołownia i o to walczymy – powiedział poseł Paweł Zalewski.

Polska 2050 chce mieć swojego premiera

Poseł Polski 2050 Paweł Zalewski był gościem Radia Wrocław. W czasie wywiadu mówił z przekonaniem, że to opozycja wygra wybory. Dodał, że ma nadzieję, że jego partia uzyska w elekcji dobry wynik.

– Mocną stroną polityki, którą proponuje Szymon Hołownia, jest zwrócenie się wszystkich Polaków i ustawienie człowieka, a nie partii politycznej, na pierwszym miejscu. Szymon przede wszystkim chcę promować ludzi, którzy do tej pory działali na rzecz obywateli w różnych stowarzyszeniach, fundacjach. To nie są osoby znane ogólnopolsko. To są osoby znane lokalnie – przekonywał.

Jego zdaniem lider Polski 2050 chce współpracować z ludźmi doświadczonymi, co ma swoje konsekwencje w działaniach partii.

Także ja nie spodziewam się tutaj jakichś wielkich transferów, bo to nie jest ten typ lidera, mówię o Szymonie Hołowni, ani ten typ polityki, taki transferowy – dodał.

Gdy zaś prowadzący zapytał go, kto powinien być premierem kolejnego rządu, który może tworzyć obecna opozycja oparł, że dla Polski 2050 kandydatem na szefa rządu jest Hołownia.

Dla nas kandydatem na premiera jest Szymon Hołownia i o to walczymy, o to będziemy prosili Polaków, o takie zaufanie – stwierdził.

Uspokajał jednak, że kluczowe nie są sondaże, ani kwestie personalne, ale zmiana.

– Zmiana w prowadzeniu polityki, jest zmiana w funkcjonowaniu państwa, jest zmiana także w kwestiach, dla nas bardzo ważnych, ekologicznych, energetycznych. Tutaj mamy jedyną wiarygodną propozycję. Takiej propozycji nie mają nasi, powiem konkurenci, bo jesteśmy w opozycji. Dla nas tą partią, z którą chcielibyśmy wygrać, jest PiS. W ramach tej opozycji zdrowo konkurujemy. A więc ja jestem przekonany, że także kampania wyborcza pokaże to i będziemy przekonujący – powiedział.

Obecnie Polska 2050 ma w sondażach 3 lub 4 miejsce po/lub przed Lewicą. Wprowadzi zapewne do Sejmu grupę posłów, ale jeśli ma budować rząd to tylko w koalicji – zapewne z KO.

ai
Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments