Holo4Med – spółka z Grupy TenderHut – pozyskała 1,77 mln zł w drodze crowdfundingu udziałowego

Udostępnij

Holo4Med

Startup Holo4Med – spółka z Grupy TenderHut realizującej obecnie ofertę publiczną – powiększył grono udziałowców o blisko 30 inwestorów pozyskując w drodze kampanii crowdfundingu udziałowego kwotę 1 761 900,00 zł. Osiągnięto w ten sposób 69 procent celu maksimum realizowanej kampanii (jej formalne zakończenie nastąpi w połowie października). Zebrane środki pozwolą spółce rozwijać rozwiązania dla branży medycznej wykorzystujące technologię Mixed Reality tj. małoinwazyjne niszczenie zmian nowotworowych, wsparcie pracy szpitala, laboratoriów i lekarzy tj. np. obchód, czy rejestracja pacjentów. Nowy budżet będzie także zainwestowany w zbudowanie kanałów sprzedaży w Polsce i za granicą. Kolejnym kamieniem milowym Holo4Med będzie wejście na NewConnect, które zaplanowano na 2022 rok.

Holo4Med to innowacyjny startup stworzony w technologicznej grupie TenderHut notowanej na NewConnect. Spółka dostarcza rozwiązania przeznaczone dla branży medycznej, w oparciu o tworzone przez siebie innowacje wykorzystujące np. Mixed Reality. Zespół Holo4Med stworzył platformę telemedyczną – MediSMART, znajdującą zastosowanie w takich miejscach, jak domy pacjentów, szpitale, laboratoria, kliniki – zarówno publiczne, jak i prywatne, a także na uniwersytetach medycznych, czy szpitalach wojskowych.

W ramach kampanii crowdfundingu udziałowego na platformie StockAmbit zaoferowano inwestorom 1 210 nowych udziałów spółki. Łącznie nabywców znalazło 839 udziałów o wartości 1 761 900. W ten sposób zebrano aż 69 procent celu maksimum realizowanej kampanii (jej formalne zakończenie nastąpi w połowie października). Wycena spółki pre-money w ofercie wynosiła 21 mln zł.

Robert Król„Bardzo cieszę się, że inwestorzy zaufali nam i uwierzyli w projekt Holo4Med. To ogromna wartość nie tylko w obszarze finansowym rozumianym jako pozyskanie środków dla spółki na realizację jej projektów inwestycyjnych, ale przede wszystkim dodatkowa mobilizacja do dalszej pracy nad rozwojem platformy MediSmart. Dzięki tym środkom będziemy mogli rozwijać zarówno naszą platformę i sieć sprzedaży” – wyjaśnia Robert Król, CEO Holo4Med.

Zgodnie z dokumentem ofertowym przygotowanym na potrzeby kampanii crowdfundingowej wyznaczono 3 główne cele, na które zostaną spożytkowane zebrane przez spółkę środki finansowe. Są to:

  1. Finalizacja rozwoju rozwiązań szpitalnych (MediXR), poprzez wprowadzenie technologii Mixed Reality do codziennego użytku medyków. Rozwiązanie będzie wspomagać obchód lekarski, rejestrację pacjenta oraz przeprowadzanie zabiegów operacyjnych w chirurgii naczyniowej, kardiologii interwencyjnej, kardiochirurgii oraz ortopedii.
  2. Rozwój modułu MIAI wykorzystującego Mixed Reality do małoinwazyjnego niszczenia zmian nowotworowych. Rozwiązanie pozwala na konstrukcję spersonalizowanego, anatomicznego modelu pacjenta z użyciem hologramów 3D. Dzięki takim rozwiązaniom chirurg może zobaczyć w formie hologramu w czasie rzeczywistym pozycję narzędzia, którym wykonuje zabieg, wewnątrz organów pacjenta.
  3. Rozwój funkcjonalności modułu MediLIS, który pozwala na integrację systemów szpitalnych z rozwiązaniami klasy LIS – Laboratory Information System.

Ponadto środki zostaną przeznaczone również na rozwój sieci sprzedaży w Polsce i za granicą.

Istotnym krokiem dla Holo4Med będzie debiut na NewConnect, który spółka planuje przeprowadzić w przyszłym roku. Wejście na „mały” parkiet GPW będzie kolejnym krokiem rozwoju spółki, który nastąpi zaraz po jej przekształceniu w spółkę akcyjną.

Holo4Med jest spółką z Grupy TenderHut, realizującej obecnie publiczną ofertę akcji D1. Zapisy na akcje TenderHut przyjmowane są do 11 października, a cena emisyjna jednej akcji D1 wynosi 50 zł.

Najnowsze

Zobacz również