HM Inwest S.A. Czat inwestorski na antenie Comparic24.tv!

Udostępnij

Gośćmi Cezarego Andrzejczyka, Comparic24.tv podczas czatu inwestorskiego 18 marca będą Piotr Hofman – Prezes Zarządu Grupy Inwest i Anna Zawadka – Dyrektor Finanowy Grupy Inwest. Prosper Capital Dom Maklerski S.A. rozpoczął Publiczną Ofertę Obligacji Serii A Spółki Osiedle Wiklinowa sp. z o.o.

  • W poniedziałek 14 marca 2022 r. Prosper Capital Dom Maklerski S.A. rozpoczął przyjmowanie zapisów w Ofercie Publicznej Obligacji Serii A spółki Osiedle Wiklinowa sp. z o.o. z branży nieruchomości, należącej do Grupy Kapitałowej HM Inwest S.A.
  • Wartość emisji wynosi 5 mln zł. Do objęcia jest 5 000 sztuk Obligacji Serii A z oprocentowaniem stałym 9,1%.
  • Zapisy przyjmowane są do dnia 30 marca 2022 roku przez Prosper Capital Dom Maklerski S.A.

Grupa Kapitałowa HM Inwest S.A. koncentrowała swoją dotychczasową działalność na kompleksowej realizacji inwestycji deweloperskich w budownictwie mieszkaniowym – od znalezienia lokalizacji, zakupu gruntu, wykonaniu prac projektowych i budowlanych, aż po sprzedaż mieszkań. Projekty realizowane są przede wszystkim w Warszawie i Poznaniu. Osiedle Wiklinowa jest projektem realizowanym przez specjalnie do tego powołaną spółkę celową HM Inwest S.A.

Realizowane przez nią osiedle jest dedykowanym projektem deweloperskim z zakresu budownictwa mieszkaniowego, który wyróżnia się innowacyjnością wykonania. Osiedle w całości zostanie zrealizowane w technologii prefabrykacji modułowej. Osiedle Wiklinowa powstanie na warszawskiej Białołęce w ,,dzielnicy willowej” (osiedle Henryków).

HM Inwest S.A. – która dla zabezpieczenia roszczeń z Obligacji Serii A udzieli poręczenia za zobowiązania Emitenta w stosunku do obligatariuszy – zgodnie z raportem kwartalnym (3Q 2021), wykazała wyniki finansowe*, generując zysk netto w kwocie 17 975 892 mln zł, podczas gdy przychody netto ze sprzedaży były na poziomie158 069 109 mln zł. Spółka jest notowana na głównym parkiecie GPW od lipca 2019 roku.

Celem emisji obligacji Serii A pozyskanie środków pieniężnych, które zostaną przez Emitenta przeznaczone na pokrycie ceny zakupu nieruchomości przez Emitenta oraz bieżących kosztów operacyjnych Emitenta, w tym kosztów realizacji Inwestycji. Więcej informacji o spółce oraz szczegółowe informacje związane z emisją dostępne są na stronie internetowej Prosper Capital Dom Maklerski S.A. – https://www.pcdm.pl/emisja/osiedle-wiklinowa-sp-z-o-o-seria-a/

Najnowsze

Zobacz również