hiPower Energy ma umowę w sprawie rozwijania technologii zol-żel – akcje zwyżkują

Udostępnij

Notowana na rynku NewConnect spółka hiPower Energy zawarła umowę inwestycyjną z naukowcami z Politechniki Wrocławskiej w sprawie rozwijania technologii zol-żeli, które mogą być wykorzystywane do uszczelniania zbiorników oraz instalacji przesyłu wodoru.

Informacja ta wywołała wzmożony popyt na akcje hiPower Energy. W efekcie, ich kurs rośnie dziś o 5,5%.

W ramach podpisanej umowy powstanie hiPower Institute of Materials Kostki z symbolem wodoru

Spółka hiPower Energy zawarła umowę inwestycyjną z pięcioma naukowcami z Politechniki Wrocławskiej, tworzącymi interdyscyplinarny zespół specjalistów w dziedzinie materiałów otrzymywanych metodami zol-żel, w celu rozwijania oraz komercjalizacji technologii wytwarzania i nanoszenia substancji, która zapewnia – jak twierdzi spółka – nieosiągalną dotąd szczelność.

Technologia zol-żel jest bowiem wykorzystywana do tworzenia powłok tlenkowych, które tworzą barierę dla wodoru, zmniejszając przepuszczalność zbiorników służących do jego przechowywania.

W ramach opisywanej współpracy powstanie spółka hiPower Institute of Materials, która będzie oferować zol-żele nowej generacji oraz system umożliwiający ich nanoszenie na zbiorniki do magazynowania i instalacje do przesyłu wodoru.

Naukowcy, którzy wejdą w skład hiPower Institute of Materials, opracowali rozwiązanie bazujące na technologii zol-żel, które jest unikatowe ze względu na – jak twierdzi spółka – nieosiągalną dotąd skuteczność, potwierdzoną serią testów laboratoryjnych.

W ten sposób powstał antykorozyjny zol-żel nowej generacji, którego zastosowanie pozwala istotnie zwiększyć wydajność zbiorników do magazynowania wodoru oraz szczelność instalacji przesyłowych.


Plantwear

 

Partnerem portalu Portfel Polaka jest Plantwear S.A., polski producent zegarków i biżuterii, oferujący najwyższej jakości produkty wykonane z naturalnych surowców: drewna i kamieni szlachetnych. Odkryj piękno i unikalność modowych dodatków.

Wybierz biżuterię dla siebie!


Jakie technologie i rozwiązania będzie oferować HiPower Institute of Materials?

HiPower Institute of Materials będzie oferować swoje rozwiązania producentom linerów do zbiorników kompozytowych i zbiorników magazynowych.

Oprócz zol-żelu oferta spółki obejmie także system umożliwiający nanoszenie powłoki barierowej na istniejące już instalacje – linery, zbiorniki, rury oraz całe instalacje do przechowywania lub przesyłu wodoru. Zastosowanie systemu umożliwi pełne wykorzystanie właściwości innowacyjnego zol-żelu i istotną redukcję ubytków przechowywanego lub przesyłanego wodoru.

W ramach pierwszego etapu działalności hiPower Institute of Materials skoncentruje się na rozwijaniu i komercjalizacji technologii uzyskania powłoki barierowej w zbiornikach i rurach, rozwoju tlenkowych materiałów aerożelowych istotnych dla izolacji termicznej oraz powłok antykorozyjnych i fobowych na określone media.

Grupa hiPower Energy będzie posiadać 30% udziałów w kapitale zakładowym spółki hiPower Institute of Materials oraz uprawnienia osobiste do powoływania i odwoływania prezesa zarządu i jednego wiceprezesa zarządu. Większość udziałów pozostanie więc w rękach zespołu naukowców, którzy byli kluczowi w opracowywaniu tej technologii.

Prezes hiPower Energy o stworzeniu hiPower Institute of Materials Stacja tankowania wodoru

Jacek Gliniak, prezes hiPower Energy oświadczył, że “stworzenie hiPower Institute of Materials stanowi kolejny etap realizacji strategicznego celu hiPower Energy, jakim jest budowa grupy spółek z sektora zielonej energii, które łączy potencjał tkwiący w innowacjach technologicznych i możliwości szybkiej komercjalizacji”.

Prezes hiPower Energy podkreślił, że “dostrzega liczne synergie pomiędzy hiPower Energy a nową spółką, które wynikają w szczególności z bogatych doświadczeń oraz zaawansowanej wiedzy technologicznej obu zespołów”.

Jacek Gliniak oznajmił przy tym, że “zawarcie umowy inwestycyjnej otwiera przed nami nowe możliwości w zakresie rozszerzenia rynku zbytu i oferty produktowej oraz rozwiązania problemu ubytków wodoru podczas magazynowania i transportu, z którym mierzy się globalny rynek wodoru”.

Prezes Gliniak stwierdził również, że “dzięki naukowcom z hiPower Institute of Materials spółka może udostępnić branży związanej z transportowaniem i magazynowaniem wodoru technologię o potwierdzonej skuteczności, która zwiększy opłacalność inwestycji z sektora zielonej energii, przede wszystkim dzięki wyeliminowaniu strat spowodowanych wyciekami wodoru”.

Na koniec Jacek Gliniak dodał, iż “jest przekonany, że zol-żel może odegrać istotną rolę na rynku wodoru, lecz jego potencjał jest znacznie większy i obejmuje także branżę spożywczą oraz budowlaną”.

Akcje zwyżkują

Zawarcie umowy inwestycyjnej z naukowcami z Politechniki Wrocławskiej, w ramach której powstanie hiPower Institute of Materials, zostało bardzo dobrze przyjęte przez uczestników rynku NewConnect.

W efekcie, mamy dziś do czynienia ze znacznym wzrostem popytu na akcje hiPower Energy, dzięki czemu w tej chwili ich kurs zyskuje 5,5%.

Wykres akcji hiPower Energy

O hiPower Energy

hiPower Energy (dawna Arena.pl) to notowana na rynku NewConnect grupa, która tworzy, rozwija, komercjalizuje oraz dostarcza rozwiązania wodorowe. Grupa ta ma na celu zbudowanie grupy, która będzie podchodziła do zagadnień wodorowych w sposób holistyczny

W skład grupy hiPower Energy wchodzi między innymi spółka hiPower Europe. Spółka ta swoją działalność opiera o technologie wodorowe badane i rozwijane w Tajwanie. Mowa tutaj o technologii recyklingu wodoru

Ponadto, w portfolio produktów hiPower Energy znajdziemy również: zasilane metanolem ogniwa paliwowe do produkcji energii elektrycznej i ciepła – mGen; oraz mobilne stacje ładowania pojazdów elektrycznych myGO.

Grupa hiPower Energy zadebiutowała na rynku NewConnect, w wyniku odwrotnego przejęcia spółki Arena.pl, w sierpniu ubiegłego roku.

Jakub Bandura
Jakub Bandura
Redaktor portalu PortfelPolaka.pl. Wiedzę z zakresu rynków finansowych i inwestowania zgłębiał na studiach ekonomicznych. Trader rynku OTC i Forex preferujący handel krótkoterminowy. Entuzjasta statystyki oraz analizy technicznej instrumentów finansowych.

Najnowsze

Zobacz również