Healthnomic – nowa inwestycja w portfelu JR HOLDING

1007

JRHoldingJR HOLDING ASI S.A. poinformowała o objęciu akcji Healthnomic S.A., które stanowić będą 17% kapitału zakładowego spółki. Kwota inwestycji wyniosła 1,1 mln zł. Healthnomic to spółka zajmująca się wykorzystaniem technologii Deep Learning oraz Artificial Intelligence w telemedycynie. Łączy medycynę z informatyką, aby pomóc pacjentom, ich rodzinom i lekarzom.

Dzięki ciągłemu rozwojowi algorytmów opartych na głębokim uczeniu oraz sztucznej inteligencji, opracowuje kompleksowe systemy sprawdzające się w diagnozowaniu dobrze sparametryzowanych jednostek chorobowych, szczególnie w zakresie chorób cywilizacyjnych, przede wszystkim obturacyjnego bezdechu sennego (OBS), chorób układu krążenia oraz przewlekłej obturacyjnej choroby płuc. Healthnomic posiada również wieloletnie doświadczenie w sprzedaży i marketingu oraz w medycynie i farmacji, dzięki czemu potrafi tworzyć sprawdzone modele biznesowe jak również komercjalizować rozwiązania i usługi telemedyczne.

– Spółka posiadająca tak nowoczesne rozwiązania w szybko rosnącej branży telemedycyny dobrze pasuje do naszego portfela. Tego rodzaju usługi są światowym trendem i jesteśmy przekonani o wysokim potencjale rozwoju Healthnomic. Zespół spółki tworzy unikalne połączenie wiedzy, umiejętności i doświadczeń medycznych, co w mojej ocenie, przełoży się na sukces tego przedsiębiorstwa. Jest to kolejna inwestycja, która wpisuje się w naszą strategię inwestycyjną – deklaruje January Ciszewski – Prezes Zarządu JR HOLDING ASI S.A.

Healthnomic obsługuje proces diagnostyki i leczenia chorób za pomocą takich urządzeń jak EPAP, poligraf, Holter EKG, wielofunkcyjna opaska medyczna oraz innych nowoczesnych metod leczenia opartych na algorytmach sztucznej inteligencji. Najbliżej wprowadzenia na rynek jest autorskie urządzenie SnoreOff. Jest to pierwsze na świecie urządzenia do leczenia chrapania typu EPAP, które jako jedyne wykorzystuje innowacyjny zawór Tesli.

Spółka intensywnie poszerza kanały sprzedaży. W ostatnich tygodniach podpisała dwie umowy pilotażowe z Neuca Med oraz Centrum Terapii Dialog, które w ramach pilotażu wprowadzą do swojej oferty badanie diagnostyczne pod kątem obturacyjnego bezdechu sennego realizowane przez Healthnomic.

O spółce JR HOLDING ASI:

JR HOLDING ASI S.A. to notowana od 2012 r. na rynku NewConnect spółka, koncentrująca się na działalności inwestycyjnej i zaangażowaniu w firmy z branż: cyfrowego biznesu, odnawialnych źródeł energii, gier komputerowych, medycznej, biotechnologicznej i nowoczesnych mediów. Zgodnie ze strategią, firma zamierza osiągnąć do końca 2022 r. wartość aktywów w portfelu inwestycyjnym na poziomie 3 mld zł, rozpocząć pierwsze inwestycje w spółki zagraniczne i globalne, a także, w latach 2021-2022, zainwestować 200-500 mln zł m.in. w projekty z obszaru Digital Business. Spółka rozpoczęła proces przenoszenia notowań z NewConnect na główny rynek GPW.

Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments