„200 lat przed upadkiem tronu. Bogowie. Królowie. Ogień. I krew” – takimi słowami zaczyna się teaser nowej produkcji HBO. Chodzi o „Ród smoka”, czyli prequel „Gry o tron”. Co ciekawe, za kilka miesięcy w naszym kraju zadebiutuje też platforma HBO Max, która pokaże tę nową super-produkcję.

HBO Max w Polsce

HBO Max w Polsce zadebiutuje już za kilka miesięcy.

Wcześniej, 26 października, pojawi się w Danii, Szwecji, Norwegii, a także w Hiszpanii i Andorze. U nas wystartuje na początku 2022 r.

Nie znamy jeszcze oficjalnej oferty cenowej HBO Max w Polsce, ale wiemy, jak ceny będą kształtować się w Hiszpanii, Finlandii, Szwecji i Danii. Cena miesięcznego abonamentu HBO Max w Szwecji to 89 koron szwedzkich, w Danii – 79 koron duńskich (w przeliczeniu na złotówki ok. 40 zł). Cena w Hiszpanii i Finlandii to 8,99 euro (też ok. 40 zł).

Wcześniejsza walka o tron

HBO Max może jednak na start mieć ważną kartę przetargową, która zachęci fanów filmów i seriali do wykupienia abonamentu.

Chodzi o prequel „Gry o tron”, który ma być super-produkcją, która ma przyćmić wcześniejszy serial.

W „Grze o Tron” mieliśmy trzy smoki. Tutaj jest ich 17 – mówi sam pisarz George R.R. Martin. – Mam nadzieję, że każdy z nich pokaże swoją osobowość. Powinni być też rozpoznawalne na pierwszy rzut oka, przede wszystkim dzięki kolorom. Nie mogę się doczekać aż ożyją na ekranie. I smoczy jeźdźcy także – dodaje.

Ile serial ma kosztować? Na ten temat wypowiedziała się w wywiadzie dla „The Hollywood Reporter” Francesca Orsi, odpowiedzialna z ramienia HBO za spin-offy „Gry o tron”. – 50 mln dolarów nigdy nie sfinansowałoby tego, co planujemy – powiedziała. – Mierzymy wysoko – dodaje.

Dziś marka „Gra o tron” wyceniana jest na ok 1 mld dol. Ostatni sezon tej topowej produkcji zawiódł jednak niemal wszystkich fanów serii, ale jest szansa na to, że „Ród smoka” sprawi, że w 2022 r. ponownie wszyscy chętnie powrócimy do Westeros, obserwując losy Starków i Targaryenów.

Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments