Grupa Żabka i Koźmiński Business Hub poszukują startupów działających na rzecz lepszej przyszłości

Startup Impact Hub

Zmniejszanie śladu środowiskowego, rozwój przedsiębiorczości, polepszanie dobrostanu dzieci i młodzieży, opakowania przyszłości – to obszary, w których poprzez swoje rozwiązania technologiczne, startupy budują lepsze jutro. Grupa Żabka i Koźmiński Business Hub (KBH) właśnie takich przedsiębiorców zapraszają do udziału w drugiej edycji swojego programu akceleracyjnego Startup Impact Program.

Startup Impact Hub

Odpowiedzialne działania

Młode spółki, które zgłoszą się do programu będą mogły skorzystać z wiedzy i doświadczenia ekspertów Akademii Leona Koźmińskiego w Warszawie, będą mieć także możliwość sprawdzenia swoich rozwiązań w ekosystemie Grupy Żabka. W ramach poprzedniej edycji Startup Impact Program, wsparcie otrzymały młode przedsiębiorstwa oferujące alternatywy dla mięsa, sposoby na efektywne wykorzystywanie energii oraz twórca aplikacji do przepisów zero waste.

Zgodnie z Raportem KBH “Startupy Pozytywnego Wpływu”, coraz więcej młodych firm technologicznych rozwija się dwutorowo – chce odnieść sukces biznesowy, jednocześnie mając pozytywny wpływ na swoje otoczenie. Odpowiedzialność jest też jedną z głównych wartości Grupy Żabka, która współpracując z startupami chce wspierać innowacje i zrównoważone rozwiązania.

– Poszukujemy innowacyjnych rozwiązań dających nowe perspektywy rozwoju dla całej Grupy Żabka. Dlatego wspólnie z Kozminski Business Hub uruchomiliśmy drugą edycję Startup Impact Program, by poznać najciekawsze inicjatywy wpisujące się w strategię zrównoważonego rozwoju Grupy Żabka. Zapraszamy do udziału startupy, które mają już prototyp swoich usług lub produktów oraz mają określoną grupę docelową i wiedzą  do kogo chcą kierować swoją komunikację – mówi Karol Gajewicz, Head of Venture Studio, Grupa Żabka który zajmuje się wyszukiwaniem i przyciąganiem do organizacji innowacyjnych rozwiązań.

Co można zyskać?

W ramach Startup Impact Program uczestnicy otrzymają wsparcie mentorów i ekspertów z Kozminski Business Hub, a poprzez współpracę z wszystkimi podmiotami Grupy Żabka, będą mieć możliwość przetestowania swoich rozwiązań w największej sieci sklepów convenience w Polsce.

Zarówno dla klientów indywidualnych jak i biznesowych startupów ważna jest transparentna i wymierna informacja dotycząca obszarów, zakresu i skali wpływu środowiskowego, klimatycznego, społecznego.

– Dlatego w obecnej edycji więcej uwagi poświęcimy mierzeniu, zarządzaniu i komunikowaniu pozytywnego wpływu. Takie informacje jeszcze bardziej są istotne dla inwestorów i największych klientów korporacyjnych. Wyróżnione w programie startupy dostaną szczegółowe, wspólnie wypracowane raporty wpływu, które z pewnością przyciągną do nich inwestorów impaktowych, umożliwiając szybki rozwój – podkreślił prof. ALK dr hab. Bolesław Rok, Akademia Leona Koźmińskiego.

Zgłoszenia do programu będą przyjmowane do 6 listopada. Więcej informacji i formularz aplikacyjny są dostępne tutaj: https://kozminskihub.com/startup-impact-program/

Organizatorzy

Grupa Żabka została utworzona na początku 2021 roku i w jej obrębie funkcjonują: Żabka Polska – największa jednostka biznesowa, skupiająca obszar handlowy, Żabka Future – odpowiedzialna za nowe inwestycje, rozwój biznesu i narzędzi technologicznych oraz Przywództwo Strategiczne – trzy zespoły odpowiedzialne za wyznaczanie kierunków rozwoju całej Grupy poprzez budowanie strategii konsumenckich, personalnych i finansowych. W skład Grupy Żabka wchodzą także firma Maczfit, lider rynku cateringu dietetycznego w Polsce oraz Dietly.pl, wiodąca platforma e-commerce w tym segmencie.

Celem Grupy jest tworzenie i łączenie wygodnych i odpowiedzialnych rozwiązań w obszarze convenience, które ułatwiają klientom codzienne życie. Działania w obszarze społecznej i środowiskowej odpowiedzialności Grupa rozwija w sposób strategiczny, integrując czynniki środowiskowe, społeczne i z obszaru ładu korporacyjnego (z ang. ESG) ze strategią biznesową.

Kozmiński Business Hub powstały przy Akademii Leona Koźmińskiego, organizuje ekosystem wsparcia innowacji. Spółka od wielu lat edukuje przedsiębiorców  oraz wspiera nowe i dobrze rokujące biznesy. Program akceleracyjny KBH cieszy się niezmiennie dużym zainteresowaniem. Do tej pory odbyło się 7 edycji programu, do których za każdym razem zgłosiło się po kilkadziesiąt startupów. Podczas każdej edycji uczestnicy mieli do dyspozycji wsparcie szerokiego grona mentorów. Łącznie w programie akceleracyjnym pracowało 50 ekspertów z różnych dziedzin.

KBH co roku stwarza raport Startupów Pozytywnego Wpływu zawierający wypowiedzi ekspertów dotyczące polskiego ekosystemu pozytywnego wpływu, szczegółowe opisy działalności najciekawszych w danym roku startupów oraz informacje odnośnie inicjatyw wspierających ten ruch w Polsce.

ai
Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments