Dzień Inwestora Indywidualnego

Grupa Würth przejmie TIM. Jest zgoda UOKiK

Udostępnij

TIM przekazał wczoraj w oficjalnym komunikacie, że prezes Urzędu Ochrony Konkurencji i Konsumentów wydał warunkową zgodę na przejęcie przez wzywającego, czyli FEGA & Schmitt Elektrogroßhande z Grupy Würth, bezpośredniej kontroli nad TIM.

W związku z otrzymaniem zgody na przejęcie spółki Fega & Schmitt Elektrogroßhandel zamierza rozliczyć wezwanie na sprzedaż akcji TIM do końca stycznia.

Wezwanie na akcje TIM zakończyło się sukcesem Rynek giełdowy

Jak informowało we wrześniu Santander Biuro Maklerskie, Fega & Schmitt Elektrogroßhandel wezwał do sprzedaży wszystkich wyemitowanych przez TIM akcji, po 50,69 PLN za akcję. Następnie wezwanie to było jeszcze trzykrotnie przedłużane.

Celem wezwania było przejęcie kontroli nad największym rodzimym dystrybutorem elektrotechniki poprzez skupienie wszystkich jego akcji i wycofanie spółki z Giełdy Papierów Wartościowych w Warszawie.

Jak już zostało wspomniane, Fega & Schmitt Elektrogroßhandel jest bezpośrednio kontrolowany przez Grupę Würth Elektrogroßhandel GmbH & Co. KG z siedzibą w Niemczech.


Plantwear

 

Partnerem portalu Portfel Polaka jest Plantwear S.A., polski producent zegarków i biżuterii, oferujący najwyższej jakości produkty wykonane z naturalnych surowców: drewna i kamieni szlachetnych. Odkryj piękno i unikalność modowych dodatków.

Wybierz biżuterię dla siebie!


Poprzednie wezwanie na akcje TIM, ogłoszone w kwietniu 2023 roku, nie doszło do skutku w związku z brakiem wydania decyzji przez Urzędu Ochrony Konkurencji i Konsumentów w sprawie koncentracji Grupy Würth oraz TIM do 23 sierpnia 2023, czyli daty zakończenia przyjmowania zapisów pierwszego wezwania.

Sukces wrześniowego wezwania oznacza zaś, że TIM zmieni właściciela i wejdzie w skład niemieckiej Grupy Würth, będącej czołowym europejskim graczem na rynku hurtowej sprzedaży materiałów elektrotechnicznych.

Według wstępnych danych w 2023 roku grupa zanotowała przychody ze sprzedaży w wysokości 20,3 miliarda euro w porównaniu z prawie 1,4 miliarda złotych sprzedaży osiągniętych przez TIM.

Kurs akcji TIM w górę

Co ciekawe, akcje spółki wzrosły wczoraj o 5%. Dziś zaś sytuacja się ustabilizowała, lecz kurs TIM nadal rośnie. W tej chwili drożeje on o 0,4%. Za akcję spółki trzeba zapłacić aktualnie 49,75 PLN, czyli mniej niż wynosi cena w wezwaniu.

Wykres akcji spółki TIM

O TIM

TIM jest właścicielem największej w Polsce platformy e-commerce dla profesjonalistów i liderem dystrybucji materiałów elektrotechnicznych w Polsce zarówno pod względem przychodów, jak i udziału w rynku.

Spółka dysponuje najszerszą ofertą produktów elektrotechnicznych wysyłanych w 24 godziny od złożenia zamówienia. Firma powstała w 1987 roku we Wrocławiu, a od 1998 jest notowana na Giełdzie Papierów Wartościowych w Warszawie.

Jakub Bandura
Jakub Bandura
Redaktor portalu PortfelPolaka.pl. Wiedzę z zakresu rynków finansowych i inwestowania zgłębiał na studiach ekonomicznych. Trader rynku OTC i Forex preferujący handel krótkoterminowy. Entuzjasta statystyki oraz analizy technicznej instrumentów finansowych.

Najnowsze

Zobacz również