TIM zniknie z giełdy? Ogłoszono kolejne wezwanie na akcje

Firmy, które opuściły polski rynek w 2020

Santander Biuro Maklerskie podało dziś rano, że FEGA & Schmitt Elektrogroßhandel, spółka z Grupy Würth po raz drugi wzywa do sprzedaży wszystkich wyemitowanych przez TIM akcji, po 50,69 PLN za walor.

Drugie Wezwanie stało się konieczne, ponieważ Urząd Ochrony Konkurencji i Konsumentów nie podjął jeszcze decyzji w tej sprawie i skierował zgłoszenie do fazy pogłębionej analizy.

Grupa Würth zamierza wycofać TIM z GPW Rynek giełdowy

Wezwanie na akcje spółki TIM głosiła FEGA & Schmitt Elektrogroßhandel, należącą do Grupy Würth. Celem wzywającego jest osiągnięcie 100% głosów na Walnym Zgromadzeniu TIM oraz wycofanie spółki z giełdy. Cena akcji w wezwaniu wynosi 50,69 PLN za jedną akcję i jest równa cenie z pierwszego wezwania.

Cena akcji w wezwaniu zawiera premię w wysokości 93,8% w stosunku do ostatniego kursu zamknięcia przed ogłoszeniem przez spółkę przeglądu opcji strategicznych w dniu 22 sierpnia 2022 roku i 34,1% premii względem ostatniej ceny akcji poprzedzającej dzień ogłoszenia intencji przeprowadzenia pierwszego wezwania.


Plantwear

 

Partnerem portalu Portfel Polaka jest Plantwear S.A., polski producent zegarków i biżuterii, oferujący najwyższej jakości produkty wykonane z naturalnych surowców: drewna i kamieni szlachetnych. Odkryj piękno i unikalność modowych dodatków.

Wybierz biżuterię dla siebie!


Zapisy na sprzedaż akcji rozpoczną się 28 września i potrwają do 27 października. Przewidywany dzień transakcji nabycia akcji przez FEGA & Schmitt Elektrogroßhandel to 2 listopada.

Jeżeli w wyniku wezwania zostanie osiągnięty próg co najmniej 95% ogólnej liczby głosów na Walnym Zgromadzeniu Akcjonariuszy, wzywający zamierza ogłosić przymusowy wykup akcji posiadanych przez akcjonariuszy mniejszościowych spółki TIM.

Następnie, zgodnie z obowiązującymi przepisami prawa, wzywający zamierza wycofać spółkę z Giełdy Papierów Wartościowych w Warszawie. Co ważne, główni akcjonariusze i kluczowi menedżerowie TIM, reprezentujący łącznie około 42% ogólnej liczby akcji spółki zobowiązali się już do sprzedaży swoich akcji w ramach wezwania.

Ogłoszone dzisiaj wezwanie jest kontynuacją procesu przejęcia spółki TIM. Okres zapisów w pierwszym wezwaniu na akcje spółki (ogłoszonym w kwietniu) upłynął, a transakcje nie zostały zawarte w związku z brakiem wydania decyzji przez Urząd Ochrony Konkurencji i Konsumentów w sprawie koncentracji Grupy Würth oraz spółką przed 23 sierpnia, czyli ostatnim dniem przyjmowania zapisów w pierwszym wezwaniu.

Dlaczego Grupa Würth chce zdjąć TIM z giełdy?

Ulrich Liedtke, wiceprezes odpowiedzialny za międzynarodową sprzedaż hurtową produktów elektrotechnicznych w Grupie Würth, wyjaśnił, że “zgodnie z zapowiedziami, Grupa pozostaje w pełni zaangażowani w proces przejęcia spółki. GrupiaWürth jest pod wrażeniem dotychczasowego dynamicznego rozwoju spółki i silnych kompetencji w zakresie e-commerce”.

Ulrich Liedtke dodał, że “pozostaje w stałym dialogu z UOKiK i utrzymuje pełną współpracę. Grupa nadal jest przekonana o uzyskaniu pozytywnej decyzji organów antymonopolowych, dlatego ogłosiła drugie wezwanie. Grupa Würth oferuje akcjonariuszom równie atrakcyjną cenę, jak w pierwszym wezwaniu. Cenę, która odzwierciedla potencjał jaki widzi w spółce po wejściu w skład Grupy Würth”.

Warto dodać, że postanowiono już, iż składy zarządów spółek TIM i 3LP pozostaną bez zmian, kontynuując realizację swoich dotychczasowych strategii, ale w ramach i przy wsparciu Grupy Würth.

Akcje w górę o ponad 2%

Inwestorzy zareagowali dość entuzjastycznie na drugie wezwanie na akcje spółki TIM. Akcje spółki drożeją w tej chwili o 2,3%. Nie zmienia to faktu, że ich kurs nadal jest wyraźnie niższy od ceny akcji w wezwaniu. W tej chwili za walor spółki TIM trzeba zapłacić 48.70 PLN.

Wykres akcji TIM

O TIM

TIM jest właścicielem największej w Polsce platformy e-commerce dla profesjonalistów i liderem dystrybucji materiałów elektrotechnicznych w Polsce zarówno pod względem przychodów, jak i udziału w rynku.

Spółka dysponuje najszerszą ofertą produktów elektrotechnicznych wysyłanych w 24 godziny od złożenia zamówienia. Firma powstała w 1987 roku we Wrocławiu, a od 1998 jest notowana na Giełdzie Papierów Wartościowych w Warszawie.

ai
Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments