Godny uwagi leasing na Nissana

Udostępnij

Poszukujesz atrakcyjnego leasingu? Popatrz na oferty autoryzowanych dealerów, ponieważ bardzo często kryją się tam prawdziwe perełki. Przykład? Leasing dla firm od Nissan Financial Services!

Leasing na samochód – podstawowe informacje

NissanLeasing samochodowy jest umową cywilnoprawną, którą zawierają ze sobą leasingodawca i leasingobiorca. Na jej podstawie korzystający może używać auta, które podlega dzierżawie przez określony czas. Podczas tego okresu jest on zobligowany do regularnego spłacania, najczęściej miesięcznych, rat. Leasing stanowi rozwiązanie finansowe, które powstało w latach 50-tych w USA, a obecnie jest najpopularniejszym wyborem w przypadku przedsiębiorców. Do jego największych zalet należą m.in.: łatwość uzyskania, stosunkowo nieduże zaangażowanie kapitałowe, obecność tarczy optymalizującej obciążenia podatkowe i pozwalającej na rozliczenie VAT-u czy możliwość oddania pojazdu w przypadku kłopotów finansowych.

Rodzaje leasingu samochodowego

Leasing może przybierać formę operacyjną lub finansową. Ta pierwsza, zwana także usługową, nie umożliwia leasingobiorcy dokonywania odpisów amortyzacyjnych. Może on jednak wrzucić w koszty uzyskania przychodu większość wydatków powiązanych z zawartą umową takich jak: spłacane raty miesięczne, opłata inicjacyjna, wydatki na paliwo, zakupy dodatkowego wyposażenia samochodowego, opłaty za przeglądy. W przypadku leasingu operacyjnego raty zawierają podatek VAT.

Leasing finansowy, znany również jako kapitałowy, daje możliwość dokonywana odpisów amortyzacyjnych. Wynika to z faktu, że należy on do majątku korzystającego, a nie, tak jak w przypadku opcji operacyjnej, do ewidencji finansującego. Ponadto leasingobiorca jest zobowiązany do uiszczenia podatku VAT przy pierwszej racie (spłacając ostatnią, staje się on automatycznie właścicielem pojazdu).

Szukając atrakcyjnych ofert, warto przyjrzeć się temu, co proponują dealerzy konkretnych marek. Bardzo często to właśnie oni są w stanie zaproponować najniekorzystniejsze warunki.

Leasing od autoryzowanego dealera Nissana

Leasing samochodowy na nowego Nissana dla firmy to przede wszystkim atrakcyjne i elastyczne warunki – https://www.nissanfinance.pl/finansowanie/leasing. Leasingobiorca może ustalić wysokość opłaty wstępnej (minimalna wartość to 0%) czy okres trwania umowy, który najkrócej trwa 24 miesiące, a najdłużej 60. Dodatkowo cała procedura uzyskania leasingu jest prosta i szybka, a wszystkie formalności załatwiane są w salonie autoryzowanego dealera marki Nissan.

Zastanawiasz się nad wyborem auta dla swojego przedsiębiorstwa? Pomyśl o Nissanie w korzystnym leasingu!

Najnowsze

Zobacz również