George Soros: nieprawdopodobne jak bardzo kraje są nieprzygotowane na kryzys

693

George Soros to w ostatnim okresie bohater licznych teorii spiskowych. Każda jego wypowiedź przyciąga jednak uwagę inwestorów i rynku. Teraz stwierdził, że pandemia koronawirusa to „kryzys jego życia”. Zapowiedział przy okazji uruchomienie opracowanych przez niego instrumentów finansowych w ramach Unii Europejskiej.

Nieprawdopodobne jak bardzo nieprzygotowane są kraje do czegoś takiego – powiedział rozmawiając z „The Independent”. Dodał, że świat będzie musiał walczyć z koronawirusem, jak i z globalnym ociepleniem. – To kryzys mojego życia – stwierdził.

U progu rewolucji

Jeszcze przed wybuchem pandemii zdałem sobie sprawę, że znajdujemy się w rewolucyjnym momencie, w którym to, co w normalnych czasach byłoby niemożliwe, stało się nie tylko możliwe, ale prawdopodobnie absolutnie konieczne. A potem pojawił się COVID-19, który całkowicie zakłócił życie ludzi i wymagał zupełnie innych zachowań – powiedział Soros-prorok.

Jego zdaniem to, co dziś widzimy, to „bezprecedensowe wydarzenie, które prawdopodobnie nigdy nie miało miejsca w tej kombinacji”.I naprawdę zagraża przetrwaniu naszej cywilizacji – straszy.

Jego zdaniem nie mamy co liczyć, że to wszystko szybko minie, bowiem „opracowanie szczepionki zajmie dużo czasu. Nawet po jej wynalezieniu będziemy musieli nauczyć się ją co roku modyfikować, ponieważ wirus najprawdopodobniej będzie mutował”.

To dopiero początek apokalipsy?

Jakby było mało takich kasandrycznych wieści, miliarder dodał, że koronawirus to nie jedyny wielki problem.

Jednocześnie musimy znaleźć sposób współpracy w walce ze zmianami klimatu (…) To nie będzie łatwe – mówił i dodał, że konieczne będzie na tym polu porozumienie mocarstw.

Pekin musiał z kolei zadrzeć, gdy chwilę potem dodał, że wolałby, żeby Chiny stały się „społeczeństwem demokratycznym”.

Jak walczyć z kryzysem?

Soros chce walczyć z kryzysem? Chodzi o emisję tajemniczych obligacji.

Rodzaj obligacji, które zaproponowałem, pomógłby uniknąć tego problemu, ponieważ byłyby emitowane przez UE jako całość i pozostawałyby wieczne proporcjonalnie. Państwa członkowskie musiałyby płacić tylko roczne odsetki, które są tak minimalne – na przykład 0,5 proc. – że obligacje mogłyby być łatwo skupowane przez państwa członkowskie – mówił finansista.

Jak na razie przeciwne pomysłowi są Niemcy i Liga Hanzeatycka pod przewodnictwem Holandii.

Bohater teorii spiskowych

Czy tak naprawdę wygląda Soros? 🙂

Miliarder jest jedną z najbardziej kontrowersyjnych postaci świata finansów i polityki. Jest określany mianem „człowieka, który złamał Bank Anglii”. Otóż początkiem lat 90. uważając, że funt jest przewartościowany, dokonał spekulacji, która uderzyła w brytyjską walutę. Grał na zniżkę jej kursu. W wyniku tego Bank Anglii został zmuszony do ustępstwa i wycofania funta z mechanizmu kursów walutowych (ERM II), czyli systemu wzajemnej stabilizacji walut krajów członkowskich Europejskiej Wspólnoty Gospodarczej.

W 1997 r. premier Malezji oskarżył z kolei Sorosa o spowodowanie załamania kursu waluty jego kraju.

Przez to wszystko miliarder stał się też bohaterem teorii spiskowych, według których należy on do tajnej organizacji, która rządzi światem. Bardziej radykalni fani tego typu sensacji twierdzą wręcz, że jest on tak naprawdę… reptilianinem, czyli człekokształtnym gadem… Jakkolwiek dziwnie to nie brzmi, ostatnie wypowiedzi Sorosa nie zmniejszą skali kontrowersji, jakie dotyczą finansisty.

Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments