Gdzie najlepiej tanio ubezpieczyć auto?

443

Każdy właściciel samochodu powinien zadbać o ubezpieczenie auta. Oferta wielu ubezpieczycieli jest jednak bardzo różna, zarówno pod względem zakresu ochrony, jak i ceny. Dlatego nim zdecydujesz się na ubezpieczenie samochodu w konkretnej firmie, skorzystaj z narzędzia, które pomoże Ci w porównaniu cen polis.

Ubezpieczenie auta — ile kosztuje

Już samo ubezpieczenie odpowiedzialności cywilnej może kosztować kilkaset lub nawet kilka tysięcy złotych, w zależności od ubezpieczyciela. Dlatego, zanim udasz się do jednego z nich, warto, abyś porównał cenę w co najmniej kilku towarzystwach. Pamiętaj, że ubezpieczenie OC regulowane jest ustawowo i zakres jego ochrony, niezależnie od ubezpieczyciela jest zawsze taki sam. Dlatego nie ma znaczenia, ile za nie zapłacisz. Innymi słowy, wybierając OC samochodu, zawsze kieruj się ceną. Inaczej niż w przypadku pozostałych rodzajów ubezpieczeń.

Ubezpieczenie OC — co wpływa na cenę

Chociaż zakres ochrony ubezpieczenia OC jest zawsze taki sam, to jego cena już nie. Każde towarzystwo ubezpieczeniowe, wyliczając składkę OC, bierze pod uwagę wiele czynników. Należą do nich:

  • wiek kierowcy — im młodszy, tym wyższa składka
  • historię ubezpieczenia
  • miejsce zamieszkania
  • miejsce parkowania samochodu
  • stan cywilny i liczba dzieci
  • parametry techniczne samochodu.

Czynniki te mają związek z ryzykiem powstania szkody niezależnej od kierowcy, jak i ryzyko spowodowania jej przez niego samego. Na wysokość składki OC może także wpływać, wykonywany przez Ciebie zawód (przeczytasz o tym więcej tutaj: https://porownywarki-ubezpieczen.pl/n/zawod-wplywa-cene-ubezpieczenia-oc). Musisz także wiedzieć, że aby móc ubezpieczyć samochód, musi on posiadać aktualne badanie techniczne.

Ubezpieczenie samochodu — pakiety dodatkowe

Przy zakupie ubezpieczenia OC bardzo często możesz spotkać się z tym, że agent czy sprzedawca towarzystwa ubezpieczeniowego będzie oferować Ci opcje dodatkowe. Nawet jeśli nie zdecydujesz się na ubezpieczenie AC, czyli możliwość otrzymania odszkodowania w przypadku stłuczki czy kraksy z Twojej winy, to istnieje szereg innych ubezpieczeń, z których możesz skorzystać. Jednym z nich jest ubezpieczenie następstw nieszczęśliwych wypadków, dzięki któremu masz szansę na wypłatę środków przeznaczonych na pokrycie leczenia urazów, jakich doznałeś podczas wypadku. Inne pakiety z kolei oferują wypłatę środków z powodu różnych zdarzeń związanych z Twoim samochodem.

Wielu ubezpieczycieli ma w swojej ofercie takie pakiety jak: ubezpieczenie szyb, ubezpieczenie opon, czy ubezpieczenie od pożaru lub kradzieży. Bez wątpienia warto je rozważyć, gdyż w znacznym stopniu mogą zabezpieczyć Cię na wypadek ewentualnych strat poniesionych w takich sytuacjach. Tutaj jednak powinieneś zwracać uwagę na szczegółowe zapisy umowy ubezpieczenia, gdyż wypłata tych środków, czy faktyczny zakres ochrony może znacznie się różnić u wielu towarzystw ubezpieczeniowych.

Jak sprawdzić koszt ubezpieczenia auta

W wyborze ubezpieczenia samochodu pomoże ci kalkulator ubezpieczeń komunikacyjnych na porownywarki-ubezpieczen.pl. Dzięki niemu łatwo porównasz oferty ubezpieczeń różnych firm i poznasz koszt ubezpieczenia samochodu dla określonych przez Ciebie parametrów. Przed skorzystaniem z kalkulatora przygotuj sobie dowód rejestracyjny pojazdu. Ułatwi Ci to odnalezienie wszystkich danych, niezbędnych do prawidłowego wyliczenia składki. Dzięki temu szybko odnajdziesz tanie ubezpieczenie samochodu i dowiesz się, które towarzystwa ubezpieczeniowe mają dla Ciebie najkorzystniejszą ofertę.

Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments