Funt utrzymuje się powyżej 5,40 PLN. Euro przy 4,70 PLN.

Funt szterling

W miniony piątek, 18 listopada złotówka wypadła mieszanie wobec głównych światowych walut. Lepiej od złotego zaprezentował się funt szterling oraz dolar. Jednak rodzima waluta okazała się silniejsza wobec euro i franka. Rozpoczyna się nowy tydzień handlowy z udziałem polskiej złotówki. W poniedziałek, 21 października spoglądamy na sytuację naszej waluty. Zapraszamy na przegląd par walutowych z udziałem złotego.

Funt najlepszy w piątek

Brytyjski funt w relacji do złotego zyskał w piątek. Jednocześnie warto dodać, że funt okazał się najlepszy, spośród światowych walut, w relacji do złotówki. Notowania pary walutowej GBP/PLN wzrosły tego dnia w sumie o 3 grosze. Funt utrzymuje się dziś, w poniedziałek 21 października powyżej 5,40 PLN. Co pokazać może para GBP/PLN w najbliższym czasie?

Teraz warto będzie obserwować, czy funt wobec złotego będzie chciał nieco cofnąć. Rynek pary GBP/PLN postawić może w najbliższych godzinach na ustabilizowanie notowań wokół 5,38 PLN. Następnie istniałaby szansa na podejście kursu pod 5,44 PLN. Należy liczyć się jednak z tym, że funt już z obecnych zakresów może podchodzić pod 5,44 PLN.

Wykres GBPPLN
Kurs funta GBP/PLN 21.11.2022

Para CHF/PLN zyskuje od rana

Frank szwajcarski okazał się słabszy od złotego na koniec poprzedniego tygodnia. Notowania pary CHF/PLN zeszły wówczas poniżej 4,75 PLN. Jednak frank nie poddał łatwo walki i w piątek zakończył się dla franka w okolicach 4,77 PLN. Dziś od rana para walutowa CHF/PLN zyskuje i odrobiła piątkową stratę. O godzinie 8 frank kosztuje w okolicach 4,80 PLN.

Euro przy 4,70 PLN

Euro podobnie jak frank niewiele straciło w piątek wobec złotówki. Waluta europejskiej wspólnoty zeszła najniżej do poziomu 4,69 PLN. Dziś od rana euro zyskuje i oscyluje przy 4,70 PLN. Spójrzmy na to co pokazać może euro w najbliższych godzinach.

Teraz od pary walutowej EUR/PLN oczekuje się, aby ta udowodniła czy będzie w stanie podejść do strefy oporu. Mowa o przedziale cenowym: 4,7140-4,7330 PLN.

Wykres EURPLN
Kurs euro EUR/PLN 21.11.2022

Dolar podbije do 4,60 PLN

Amerykański dolar dobrze zaprezentował się podczas ostatniego dnia handlowego (piątku 18.11). Dziś od rana dolar rośnie i wydaje się zmierzać do 4,60 PLN. Czy rzeczywiście dolar podbije do tego rejonu cenowego?

Podsumowanie

Złotówka w poniedziałek, 21 listopada rozpoczęła od strat. Najlepiej radzi sobie dziś amerykański dolar. Główne waluty stoją przed szansą wzrostową.

ai
Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments