Funt szósty dzień lepszy od złotego. Marazm pary EUR/PLN.

0
funty

Wczoraj polski złoty ponownie okazał się lepszy względem większości głównych światowych walut. Ponownie jedynie funt szterling zyskał wobec złotego. Funt w czwartek, 24 listopada był szósty dzień lepszy od złotego. Najwięcej, gdyż o ponad 2 grosze obniżyły się notowania pary CHF/PLN. Dolar natomiast w dalszym ciągu walczył o utrzymanie się w strefie wsparcia (4,4850-4,5100 PLN). Z kolei na parze walutowej EUR/PLN w dalszym ciągu widoczny jest marazm. Co pokaże złotówka, dziś na koniec tygodnia?

Funt ponownie lepszy

Trwa wzrostowa seria funta wobec złotego. Tak jak zauważyliśmy wyżej, wczoraj funt ponownie okazał się lepszy. Ponadto był to szósty dzień z rzędu, kiedy para GBP/PLN notowała wzrost. Notowania funta szterlinga sięgnęły wczoraj najwyżej rejonów 5,48 PLN. Dziś od rana funt nieco traci. O godzinie 9 za jednego funta trzeba zapłacić blisko 5,46 PLN.

Spoglądając już na wykres pary walutowej GBP/PLN warto zauważyć, że kontynuowana jest walka o zakres cenowy 5,4440-5,4635 PLN. Jak na razie wiele przemawia za tym, że niebawem ten obszar stanie się dla rynku wsparciem. Jednak na takie rozwiązanie warto jeszcze poczekać. Teraz warto będzie obserwować czy wspomniane rejony zostaną przez funta utrzymane.

Wykres GBPPLN
Kurs funta GBP/PLN 25.11.2022

Kurs USD/PLN zejdzie do 4,45 PLN?

Amerykański dolar wobec złotego oscyluje obecnie w strefie rynkowego wsparcia. Mowa o przedziale cenowym 4,4850-4,5100 PLN. Para walutowa USD/PLN walczy o utrzymanie tego zakresu. Jeżeli złotówka w najbliższych godzinach przeważy, kurs dolara zejść może do 4,45 PLN.

Euro tkwi w marazmie wobec złotego

Od początku tego tygodnia notowania pary walutowej EUR/PLN nie wykazują istotnych zmian kursowych. Zasadnym zdaje się stwierdzić, że euro tkwi ostatnio w marazmie wobec złotego. Kurs pary EUR/PLN oscyluje w ostatnich dniach w niespełna trzygroszowym zakresie.

Euro wobec złotego z perspektywy wykresu znajduje się obecnie na zakresie średniej. Dopóki jej obszar trzyma rynek, można mówić o potencjalnym wzroście tej pary. Należy jednak liczyć się z tym, że złotówka przeważyć mogłaby w najbliższych godzinach. Kurs pary EUR/PLN mógłby zejść do 4,67 PLN.

Kurs euro EUR/PLN 25.11.2022

Notowania CHF/PLN bez szans na odbicie?

Szwajcarski frank okazał się w czwartek najgorszą spośród głównych walut w relacji do złotego. Notowania pary walutowej CHF/PLN znajdują się obecnie na zakresie  wsparcia: 4,7620-4,7860 PLN. Frank już kilkukrotnie z tego zakresu próbował się wybijać. Jednak ponownie to właśnie w tym zakresie znajduje się kurs pary CHF/PLN. Czy w najbliższych godzinach para CHF/PLN jest pozbawiona szans odbicia?

Podsumowanie

Złotówka pokazuje, że w tym miesiącu dalej czuwa nad swoim kursem wobec światowych walut. W ostatnich dniach jedynie funt się wyróżnia i stabilnie zyskuje wobec złotego.

Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments