Światowe waluty kolejny raz niżej. Funt kosztuje 5,33 PLN.

426
Symbole dolara, euro i franka - najpopularniejszych kont walutowych

Dziś rozpoczyna się nowy tydzień na rynkach. W poniedziałek, 7 listopada przyglądamy się zachowaniu złotówki. Ostatnio, w piątek światowe waluty kolejny raz wylądowały niżej w relacji do złotego. Najwięcej stracił dolar. Było to związane z publikacją najważniejszych danych z rynku pracy. W stosunku do złotówki podobnie traciły szwajcarski frank i funt szterling. Funt kosztuje dziś rano 5,33 PLN. Para walutowa EUR/PLN natomiast kontynuowała swoje schodkowe zejście. Co w najbliższych godzinach pokaże złotówka wobec światowych walut?

Funt z perspektywą dalszego zejścia

Brytyjski funt w zeszłym tygodniu codziennie tracił względem złotówki. W piątek, 4 listopada notowania pary walutowej GBP/PLN obniżyły się ogólnie o 2 grosze. Dziś od rana funt kontynuuje spadek wobec polskiej waluty. O godzinie 8 rano funt kosztuje 5,33 PLN. 

Przechodząc już do wykresu rynku funta do złotego, warto zaznaczyć, że zmienia się nieco układ stref. Zostały one dopasowane do bieżącej sytuacji. Funt obecnie oscyluje poniżej strefy wsparcia, określonej przedziałem cenowym 5,3430-5,3625 PLN. Dopóki funt znajduje się poniżej tej strefy, możliwe jest zejście poniżej 5,30 PLN w najbliższych godzinach.

Wykres GBPPLN
Kurs funta GBP/PLN 07.11.2022

Kurs pary USD/PLN niżej o ponad 10 groszy

Piątek nie był łaskawym dniem dla amerykańskiego dolara. W Stanach Zjednoczonych opublikowane zostały najważniejsze raporty z rynku pracy. Stopa bezrobocia w USA wzrosła, co wzbudziło obawy o przyszłość gospodarki kraju. W efekcie kurs pary walutowej USD/PLN obniżył się łącznie tego dnia o ponad 10 groszy. Za dolara w poniedziałek przychodzi nam płacić w okolicach 4,71 PLN.

Notowania euro stopniowo niżej

Euro w stosunku do złotówki ubiegły tydzień zakończyło ze stratą. Ruch pary EUR/PLN realizowany na przestrzeni ostatnich dni polegał na stopniowym obniżaniu kursu. Warto zaznaczyć, że euro w piątek powróciło do sierpniowych poziomów i na nich oscyluje.

Sytuacja euro niewiele się zmienia, zatem dalej kurs EUR/PLN może się obniżać. Celem dla notowań euro do złotego mogą być w najbliższym czasie sierpniowe minima. Euro powróci do 4,65 PLN?

Wykres EURPLN
Kurs euro EUR/PLN 07.11.2022

Para CHF/PLN zejdzie poniżej 4,70 PLN?

Z kolei notowania pary CHF/PLN w ostatnim dniu minionego tygodnia odbiły się od istotnego obszaru cenowego. Mowa o rejonach 4,7620-4,7860 PLN, które rynek zbadał od dołu i postawił na zejście. Frank w najbliższych godzinach postawić może na pogłębianie zejścia. Kurs pary walutowej CHF/PLN ma szansę cofnąć poniżej 4,70 PLN.

Podsumowanie

Obecna sytuacja na parach walutowych z udziałem złotego, niekoniecznie podkreśla siłę rodzimej waluty. Główne waluty borykają się ze swoimi problemami i złotówka na tym zyskuje. Rozpoczynający się dziś nowy tydzień zapowiada się niezwykle ciekawie.

ai
Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments