FundsCap – ewolucja w PropTradingu

Udostępnij

W dzisiejszym świecie inwestycji, szybkość, dostęp do kapitału i zaawansowane narzędzia analityczne są kluczowymi czynnikami determinującymi sukces na rynku. W odpowiedzi na te potrzeby, na rynku pojawiły się innowacyjne platformy, które zmieniają sposób, w jaki traderzy prowadzą swoje działania.

Jedną z takich nowatorskich platform jest FundsCap – firma zajmującą się PropTradingiem, która właśnie debiutuje na polskim rynku. W tym artykule przyjrzymy się bliżej temu, jak działa i co oferuje ta platforma:

FundsCap – misja firmy

FundsCap został założony po to, aby zmienić sposób, w jaki funkcjonuje świat PropTradingu. Celem twórców było stworzenie platformy, która umożliwi traderom łatwiejszy dostęp do kapitału i wyzwoli ich potencjał.

Ostatecznie FundsCap osiągnęło sukces. Firmie udało się opracować optymalny program finansowania, dzięki któremu jest ona w stanie skutecznie identyfikować i rozwijać kolejne pokolenia czołowych mistrzów tradingu.

Dziś FundsCap działa już w ponad 120 krajach i właśnie zadebiutowało również na polskim rynku – z dedykowanym wsparciem klienta i stroną internetową w języku polskim. Więcej informacji na temat FundsCap, PropTradingu a także wiele wiele innych pomocnych materiałów dla traderów znajdziemy na oficjalnym kanale YouTube FundsCap.

FundsCap – Wyzwania

FundsCap oferuje szereg innowacyjnych cech i funkcji, które sprawiają, że jest to wyjątkowa platforma w świecie PropTradingu. Pierwszym z unikalnych rozwiązań oferowanych przez FundsCap są Wyzwania. W jaki sposób one działają?

W pierwszej kolejności należy wybrać saldo konta. FundsCap, w ramach wyzwań, oferuje poniższe opcje:

 • 5000 USD
 • 25 000 USD
 • 50 000 USD
 • 100 000 USD
 • 200 000 USD
 • 500 000 USD

Jak ukończyć Wyzwanie?

Celem wyzwania jest osiągnięcie stopy zwrotu w wysokości 8% – czyli w przypadku salda w wysokości 5000 dolarów, mowa tu o zysku rzędu 400 USD. Co istotne, należy tego dokonać za pomocą minimum trzech dni handlowych.

Oznacza to, że podczas każdego z tych dni co najmniej jedna pozycja będzie musiała być otwarta i zamknięta. Jeśli transakcja otwarta jest przez kilka, uwzględniona będzie jako jeden dzień handlowy.

Warto wiedzieć, że platforma FundsCap oferuje traderom szeroką gamę aktywów na różnych rynkach, w połączeniu z natychmiastową realizacją transakcji, wysoce konkurencyjnymi spreadami i wyjątkowo niskimi prowizjami.

W FundsCap traderzy mają swobodę wyboru spośród szeregu platform transakcyjnych do prowadzenia działalności handlowej. FundsCap obsługuje najpopularniejsze platformy transakcyjne – MetaTrader 4 i 5. Obie platformy są dostarczane przez OnEquity.

Należy mieć świadomość, że maksymalna dzienna strata wynosi 6% początkowego salda, zaś Stop Loss całego konta wynosi 12% straty początkowego salda. Po osiągnięciu tego poziomu wyzwanie kończy się niepowodzeniem.

Co istotne, za wzięcie udziału w wyzwaniu obowiązuje opłata. Wynosi ona od 49 dolarów – w przypadku salda w wysokości 5000 USD, do 2389 dolarów – w przypadku salda w wysokości 500 000 USD.

Co istotne, opłata ta podlega zwrotowi, jeśli uda nam się przejść oba etapy weryfikacji i zostać Traderem FundsCap. Zwrot odbywa się przy pierwszym podziale zysków.

FundsCap – weryfikacja

Po udanym ukończeniu Wyzwania traderzy przechodzą do drugiego etapu – weryfikacji swoich umiejętności tradingowych.

Etap ten polega na tym, że mają oni osiągnąć stopę zwrotu w wysokości 5% na tym samym początkowym saldzie rachunku, który wybrali w Wyzwaniu. W w przypadku salda w wysokości 5000 dolarów, mowa tu o zysku rzędu 250 USD.

Wzięcie udziału w etapie weryfikacji jest bezpłatne. Pozostałe warunki wyglądają zaś identycznie, jak w przypadku Wyzwania.

FundsCap – Instant Funding

Po osiągnięciu 5% zysku, czyli pomyślnym przejściu etapu weryfikacji swoich umiejętności tradingowych, stajemy się Traderami FundsCap. Oznacza to, że otrzymujemy wtedy dostęp do Konta Finansowego na platformie FundsCap, które opiera się na zasadzie Instant Funding.

Polega ona na tym, że otrzymujemy od FundsCap maksymalnie 300 000 dolarów finansowania na trading na platformie. Od tego momentu aż 70% zysku z naszej aktywności handlowej generowanego za pomocą przydzielonego nam kapitału FundsCap będzie trafiać do nas.

Wniosek o pierwszą wypłatę zysków można złożyć po trzech dniach handlowych. Po realizacji pierwszej wypłaty, kolejne można składać co dwa tygodnie. Należy również mieć świadomość, że maksymalna dzienna strata wynosi 3% początkowego salda. Natomiast Stop Loss całego konta wynosi 8% straty początkowego salda.

FundsCap – Liga Traderów

FundsCap już niebawem uruchomi również Ligę Traderów. Będzie ona polegać na tym, że traderzy posiadający konta o saldzie początkowym w wysokości 100 000 dolarów będą ze sobą rywalizować przez miesiąc w celu osiągnięcia największego zysku. Dla 30 najlepszych traderów przewidziane są poniższe nagrody:

 • Możliwość bezpłatnego udziału w wyzwaniu o saldzie konta w wysokości 200 000 USD dla zwycięzcy
 • Możliwość bezpłatnego udziału w wyzwaniu o saldzie konta w wysokości 100 000 USD za zajęcie drugiego miejsca
 • Możliwość bezpłatnego udziału w wyzwaniu o saldzie konta w wysokości 50 000 USD za zajęcie trzeciego miejsca
 • Możliwość bezpłatnego udziału w wyzwaniu o saldzie konta w wysokości 25 000 USD za zajęcie czwartego miejsca
 • Możliwość bezpłatnego udziału w wyzwaniu o saldzie konta w wysokości 5000 USD za zajęcie piątego miejsca
 • Kupony rabatowe na wyzwania dla traderów, którzy zajęli miejsca od 6 do 30

Należy mieć świadomość, że maksymalna dzienna strata w Lidze Traderów wynosi 6% początkowego salda, zaś Stop Loss całego konta wynosi 12% straty początkowego salda.

Co więcej, minimalna liczba dni handlowych w Lidze Traderów wynosi pięć. Warto też dodać, że w Lidze Traderów można handlować na takich aktywach, jak: pary waluty, indeksy giełdowe, towary i kryptowaluty.

FundsCap na Invest Cuffs 2024

Invest Cuffs to doroczne spotkanie zrzeszające całą branżę rynku inwestycyjnego. W dniach 5-6 kwietnia bieżącego roku, w ICE Kraków Congress Centre pojawia się tłumy zainteresowanych inwestowaniem w akcje, waluty, surowce, kryptowaluty czy nieruchomości. Doświadczeniem i wiedzą podzielą się znani inwestorzy, brokerzy, analitycy, blogerzy i vlogerzy oraz eksperci z banków i domów maklerskich.

W tym roku na Invest Cuffs pojawi się również FundsCap. Najpierw, 5 kwietnia o godzinie 10:00, Krzysztof Kamiński – redaktor Telewizji Biznesowej i Maciej Wojciechowski – Dyrektor do spraw rozwoju działalności FundsCap w Sali Kameralnej S3A przeprowadzą prelekcję pod tytułem “PropTrading z perspektywy tradera – Kiedy warto się nim zainteresować?”.

Następnie, w tej samej sali o godzinie 11:00 odbędzie się prelekcja Macieja Wojciechowskiego pod tytułem “PropTrading bez ściemy”. Wykład ten rozwieje wszelkie mity dotyczące PropTradingu.

Z kolei, 6 kwietnia o godzinie 9:30, w Strefie Startup odbędzie się “PropTrading – Prezentacja FundsCap”.

Konkursy FundsCap – wygraj wycieczkę all-inclusive do Turcji i dostęp do Wyzwań

To jednak nie wszystko. Z okazji Invest Cuffs 2024 FundsCap przygotował dwa specjalne konkursy. Pierwszy z nich nosi tytuł “Odgadnij cenę BTC/USD i wygraj wycieczkę all-inclusive do Turcji”.

Konkurs ten polega na wytypowaniu ceny BTC na godzinę 15:00 w sobotę 6 kwietnia 2024 roku. Głosować można do godziny 14.00 tego samego dnia. Zwycięzca otrzyma wycieczkę all-inclusive do Turcji dla dwojga na okres 1 tygodnia . Możliwość podróży w dowolnym momencie w okresie od września 2024 do marca 2025 roku.

Tytuł drugiego konkursu to “Odgadnij cenę ETH/USD i wygraj dostęp do Wyzwań. Pula nagród 1 000 000 USD”. Konkurs ten polega na wytypowaniu ceny ETH na godzinę 15:00 w sobotę 6 kwietnia 2024 roku.

Głosować można do godziny 14.00 tego samego dnia. Siedem osób, które będą najbliżej poprawnej odpowiedzi otrzyma poniższe nagrody:

 • Możliwość bezpłatnego udziału w wyzwaniu o saldzie konta w wysokości 500 000 USD dla zwycięzcy
 • Możliwość bezpłatnego udziału w wyzwaniu o saldzie konta w wysokości 200 000 USD za zajęcie drugiego miejsca
 • Możliwość bezpłatnego udziału w wyzwaniu o saldzie konta w wysokości 100 000 USD za zajęcie trzeciego miejsca
 • Możliwość bezpłatnego udziału w wyzwaniu o saldzie konta w wysokości 50 000 USD dla osób, które zajęły miejsca od czwartego do siódmego

Oficjalne zaproszenie FundsCap na Invest Cuffs 2024 możemy obejrzeć pod tym linkiem.

Podsumowanie

Nie ma żadnych wątpliwości, że FundsCap to platforma, która zmienia sposób, w jaki traderzy prowadzą swoje działania.

Dzięki tak innowacyjnym rozwiązaniom, jak Wyzwania czy Instant Funding, FundsCap oferta platformy prezentuje się niezwykle atrakcyjnie. Co więcej, doświadczenie FundsCap pokazuje, że ten unikalny model PropTradingu pozwala traderom na rozwój i poprawę swoich wyników handlowych.

Co więcej, wydaje się, że wraz z dalszym rozwojem i innowacjami, FundsCap ma potencjał, aby stać się wiodącym na świecie firmą zajmującą się PropTradingiem i przyczynić się do dalszej ewolucji tej dziedziny.

Wszystkich zainteresowanych, którzy chcą dowiedzieć się więcej o FundsCap, zapraszamy do wzięcia udziału w konferencji Invest Cuffs 2024, która odbędzie się już w dniach 5-6 kwietnia w ICE Kraków Congress Centre.

Jakub Bandura
Jakub Bandura
Redaktor portalu PortfelPolaka.pl. Wiedzę z zakresu rynków finansowych i inwestowania zgłębiał na studiach ekonomicznych. Trader rynku OTC i Forex preferujący handel krótkoterminowy. Entuzjasta statystyki oraz analizy technicznej instrumentów finansowych.

Najnowsze

Zobacz również