Frank znów gorszy od złotego. Kurs CHF/PLN wynosi 4,85 PLN.

frankowicze

Złotówka w czwartek, 20 października zaprezentowała się z dobrej strony. Główne światowe waluty zostały zepchnięte do niższych zakresów. Frank okazał się już jedenasty dzień gorszy od złotego w tym miesiącu. Dziś, w piątek kurs pary walutowej CHF/PLN wynos 4,85 PLN. Euro natomiast kosztuje obecnie nieco ponad 4,76 PLN. Notowania pary USD/PLN zeszły wczoraj najniżej do 4,84 PLN. Brytyjski funt kursie przy  5,45 PLN. Co pokaże złoty w piątek, 21 października?

Frank powróci do 4,80 PLN?

Frank szwajcarski wobec złotego tracił w czwartek kolejny dzień w tym miesiącu. Co ciekawe był to już jedenasty raz, kiedy para walutowa CHF/PLN obniża swoje notowania. Za franka płaciło się wczoraj najmniej 4,84 PLN. Dziś rano, przed godziną 9 kurs franka do złotego oscyluje przy 4,85 PLN.

Patrząc na wykres franka w relacji do złotego warto zauważyć, źe rynek może zmierzać do niższych zakresów. Celem dla franka w najbliższym czasie ma szansę być 4,80 PLN.

Wykres CHFPLN
Kurs franka CHF/PLN 21.10.2022

Euro kosztuje w piątek 4,76 PLN

Para walutowa EUR/PLN postawiła na spadki w czwartek. Notowania euro na przestrzeni doby obniżyły się o 4 groszy. Dziś, w piątek 21 października euro w stosunku do złotego dalej kosztuje 4,76 PLN. Euro kierować się teraz może do 4,73 PLN.

Para USD/PLN odbija od 4,91 PLN

Jeszcze wczoraj dolar w stosunku do złotówki oscylował powyżej poziomu 4,90 PLN. Para walutowa USD/PLN skupiła swoje główne zainteresowanie wobec poziomu 4,91 PLN. Odbijając od tego zakresu dolar trafił do 4,84 PLN. Aktualnie, dziś przed godziną 9 za amerykańskiego dolara płaci się 4,86 PLN.

Teraz za cel para USD/PLN obrać może strefę wsparcia, czyli przedział cenowy 4,79-4,81 PLN. Warto będzie obserwować, czy rzeczywiście złotówka spychać będzie dolara.

Wykres USDPLN
Kurs dolara USD/PLN 21.10.2022

Notowania GBP/PLN przy 5,45 PLN

Natomiast para walutowa GBP/PLN dziś od rana niesiona jest wczorajszymi nastrojami. Zamieszanie w brytyjskim rządzie nie pomaga brytyjskiemu funtowi. Notowania pary GBP/PLN oscylują obecnie przy 5,45 PLN.

Podsumowanie

Główne światowe waluty tracą w piątek od rana wobec złotego. Złotówka ma sposobność do tego, aby sprowadzić dolara, franka, euro czy funta do niższych zakresów.

ai
Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments