Frank poniżej 4,69 PLN. Para USD/PLN walczy o 4,33 PLN.

0
frank szwajcarski

Wtorek, 24 stycznia był kolejnym dobrym dniem złotówki na rynku walutowym. Polski złoty ponownie przeważył nad dolarem, funtem oraz frankiem. Jedynie euro nie poddało się złotemu. Najwięcej natomiast rodzima waluta zyskała na rzecz brytyjskiego funta. Warto zauważyć również, że dla franka i dolara był to już czwarty z rzędu dzień strat w relacji ze złotówką. Frank kosztuje w środę rano poniżej 4,69 PLN. Euro w kolejny poranek nie zmienia swojej wartości i wymienia się za 4,71 PLN. Kurs pary walutowej USD/PLN walczy o 4,33 PLN. Funt natomiast oscyluje w rejonach 5,33 PLN. Co pokaże złotówka w środę, 25 stycznia?

Funt z cofnięciem do średniej

Tak jak zauważyliśmy na wstępie, funt okazał się wczoraj najsłabszy z głównych walut zestawionych ze złotym. Notowania pary GBP/PLN obniżyły się ogólnie o 2 grosze. Funt wykonał we wtorek cofnięcie do zakresu średniej i w tych rejonach pozostaje do dziś. Warto dodać, że rynek pary walutowej GBP/PLN znajduje się poniżej istotnej strefy cenowej 5,3430-5,3625 PLN. Brak skutecznego powrotu w te rejony skutkować może zejściem funta do 5,30 PLN.

Para USD/PLN walczy o poziom 4,33 PLN

We wtorek ponownie w ostatnich dniach obniżył się kurs pary walutowej USD/PLN. Dolar w stosunku do złotego tym razem niewiele stracił. Dziś od rana amerykańska waluta okazuje się silniejsza i odrabia wczorajszy spadek.

Notowania pary USD/PLN walczą obecnie o poziom cenowy 4,33 PLN. Rynek znajduje się poniżej strefy cenowej: 4,3440-4,3640 (oznaczona na wykresie) i obecna sytuacja sprawia, że dolar tę walkę może przegrać.

Wykres USDPLN
Kurs dolara USD/PLN 25.01.2023

Notowania EUR/PLN na 4,71 PLN

Euro po raz kolejny jako jedyna z głównych, światowych walut zyskała wobec polskiej złotówki. Zyski pary walutowej EUR/PLN są jednak drobne, a cała sytuacja polega na utrzymywaniu rejonów 4,71 PLN. Również dziś notowania pary EUR/PLN znajdują się na tej wysokości. Euro kolejny dzień odbija się od górnych zakresów średniej, która powoli pnie się ku górze.

Frank blisko grudniowych dołków

W relacji do złotówki po raz kolejny tracił szwajcarski frank. Wczoraj notowania pary CHF/PLN obniżyły się czwarty dzień z rzędu. Dziś, w środę frank od rana dalej traci. O godzinie 8 rano kosztuje on poniżej 4,69 PLN. Tym samym notowania rynku franka do złotego oscylują blisko grudniowych dołków.

Perspektywa wykresu pokazuje, że rynek po tym jak opuścił strefę cenową: 4,6985-4,7200 PLN, dalej się obniżał. Złotówka pewnie utrzymuje franka poniżej tego zakresu, nie pozwalając mu do niego wrócić. Taka sytuacja pozwala przypuszczać, że notowania pary CHF/PLN mogą cofnąć w rejony 4,66 PLN.

Wykres CHFPLN
Kurs franka CHF/PLN 25.01.2023

Podsumowanie

Dziś polskiego złotego czeka weryfikacja. Główny Urząd Statystyczny (GUS) poda dziś po godzinie 10 odczyt stopy bezrobocia za grudzień. Wyższy odczyt może sprawić złotemu kłopoty. Warto będzie śledzić zachowanie rodzimej waluty po publikacji raportu.

Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments