Firmy lotnicze przygotowują się do letnich wakacji

137

Wakacje 2022 zbliżają się już wielkimi krokami. Większość linii lotniczych – w tym Ryanair i LOT, zaoferuje w tym okresie największy w historii rozkład lotów. Firmy pragną sobie w ten sposób zrekompensować część strat poniesionych przez ubiegłe dwa lata z powodu pandemii koronawirusa. Ponadto, coraz więcej linii lotniczych znosi obowiązek noszenia maseczek na pokładach samolotów.

Największy w historii rozkład Ryanair Samolot Ryanair

Linie lotnicze Ryanair ogłosiły największy w historii rozkład lotów z Katowic. W tym celu firma umieści w górnośląskim porcie lotniczym siedem samolotów. Inwestycja rzędu 700 milionów dolarów pozwoli na utrzymanie 360 bezpośrednich miejsc pracy dla pilotów, członków załóg pokładowych oraz obsługi naziemnej, a także 1200 miejsc pracy łącznie w Katowicach.

Ryanair będzie wykonywał w górnośląskim porcie w letnim sezonie ponad 60 lotów tygodniowo. To o ponad 40 więcej niż w sezonie letnim w 2019 roku. Przewoźnik teraz zaoferuje mieszkańcom Górnego Śląska połączenia do największych miast Europy – takich jak Ateny, Londyn lub Mediolan oraz do najpopularniejszych kurortów wakacyjnych – takich jak Alghero (Sardynia) i Katania (Sycylia) czy Pafos na Cyprze. Ruch rozkładowy będzie obsługiwany przez dwa samoloty, natomiast największy w historii program lotów czarterowych aż przez pięć maszyn.

Nowe wakacyjne kierunki i zwiększona siatka połączeń LOT

Niespodziankę dla klientów na wakacje przygotowały również Polskie Linie Lotnicze LOT. Otóż, już w czerwcu pasażerowie będą mogli polecieć z Rzeszowa do Wenecji. Ponadto jeszcze w tym samym miesiącu ruszy połączenie z Warszawy Prisztiny. W przypadku stolicy Kosowa, rejsy będą odbywały się cztery razy w tygodniu.

Jeszcze wcześniej – już od 30 i 31 maja zostaną natomiast uruchomione połączenie z Warszawy do Bombaju, Kairu, Sarajewa i Baku. W przypadku miasta w Indiach, rejsy będą odbywały się dwa razy w tygodniu, w przypadku stolic Egiptu oraz Bośni i Hercegowiny – aż pięć razy. Połączenie stolicy Azerbejdżanu będzie obsługiwane natomiast cztery razy w tygodniu.

Więcej połączeń do Chorwacji Kula ziemska w barwach Polski i samolot

To jednak nie wszystko. W sezonie letnim LOT poszerzy również swoją liczbę połączeń do Chorwacji. Turyści będą mogli polecieć do pięciu miast: Dubrownika, Rijeki, Splitu, Zadaru i Zagrzebia. Do Dubrownika samoloty przewoźnika polecą z Krakowa i Warszawy, do Zadaru – z Rzeszowa i Warszawy a do Rijeki, Splitu i Zagrzebia – ze stołecznego lotniska. W efekcie w sezonie letnim przewoźnik będzie latał pomiędzy Polską a Chorwacją 28 razy w ciągu tygodnia.

Znikają maseczki w samolotach

16 maja zasada noszenia maseczek na pokładach samolotów zostanie uchylona decyzją Agencji Unii Europejskiej ds. Bezpieczeństwa Lotniczego (EASA) i Europejskiego Centrum ds. Zapobiegania i Kontroli Chorób (ECDC). W efekcie, coraz więcej przewoźników ogłasza koniec obowiązkowego noszenia maseczek przez pasażerów w czasie całej podróży.

Oczywiście jednak w krajach, w których nadal wymagane są maseczki – jak choćby w niektórych landach Niemiec i krajach związkowych Austrii – pasażerowie nadal są zobligowani do zasłaniania ust i nosa za pomocą stosownej maseczki.

Ponadto, wiele linii lotniczych posiada tutaj własne regulaminy. Dla przykładu, u takich przewoźników jak Enter Air, Emirates, Lufthansa, Turkish Airlines czy Air France nadal nakazują noszenie maseczek w trakcie rejsu. Natomiast Wizz Air czy EasyJet stosują uniwersalną zasadę kraju docelowego, która mówi, że maseczki nie są obowiązkowe w czasie lotów, których docelowy kraj lub region nie wymaga już ich noszenia.

Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments