Finiata zamknął rundę finansowania kwotą 7 mln euro

260

FiniataFintech Finiata zebrał 7 mln euro w rundzie finansowania, w której udział wzięli wszyscy obecni więksi inwestorzy firmy. Udział w niej wziął również Europejski Fundusz Inwestycyjny (EIF) uczestniczący w programie Corona Matching Facility, podała spółka.

„Nasi inwestorzy w 100% wspierają naszą misję. Dzięki cyfryzacji i automatyzacji procesów pomagamy małym firmom łatwo zarządzać ich płynnością finansową. Teraz nie tylko jesteśmy finansowo przygotowani do dalszego wzrostu i ekspansji, ale także mamy wsparcie strategicznych partnerów z odpowiednio dużymi sieciami, które napędzają rozwój naszego modelu biznesowego” – powiedział dyrektor zarządzający w Finiacie Jan Enno Einfeld, cytowany w komunikacie.

Obecnie Finiata prowadzi większość działalności operacyjnej na polskim rynku. Dzięki uzyskanemu finansowaniu chce budować swoją pozycję dostawcy technologii opartej na uczeniu maszynowym, która umożliwia zautomatyzowanie procesu oceniania zdolności kredytowej. Potencjalnymi przyszłymi partnerami firmy mogą być banki lub inni gracze rynkowi, których biznesy są uzależnione od sprawnych i zaufanych możliwości sprawdzenia wiarygodności kredytowej małych firm lub freelancerów, podano w materiale.

Finiata zapewnia finansowanie kapitału obrotowego freelancerom i MŚP za pomocą zautomatyzowanej technologii scoringowej.

„Nieustannie wspieramy małe przedsiębiorstwa, jednoosobowe działalności gospodarcze oraz freelancerów, którzy borykają się z trudnościami w zachowaniu płynności finansowej. Trzymamy się naszych dotychczasowych zasad – sprawdzamy wypłacalność naszych klientów prawie w stu procentach automatycznie i cyfrowo. Dzięki temu gwarantujemy szybkość rozpatrzenia wniosku, obecnie zajmuje to maksymalnie 24 godziny” – wskazał dyrektor.

Według Finiaty, szacuje się, że w całej Europie ponad 90% wszystkich firm należy do jej potencjalnej grupy docelowej. Działanie odnoszącej sukcesy technologii uczenia maszynowego już niedługo ma szansę dotrzeć do większości z nich. Zastosowanie algorytmu Copernicus jest obecnie rozszerzane: z jednej strony ekspansja ma charakter geograficzny, zaś z drugiej może trafić jako usługa scoringowa do banków i głównych graczy w branży kredytowej, podkreślono.

Finiata oferuje elastyczną linię kapitałową FlexKapital od listopada 2018 roku. W marcu 2019 r. zastąpiła ona ostatecznie działalność faktoringową.

„Nadal koncentrujemy się na naszych mocnych stronach: pomagamy małym firmom, osobom samozatrudnionym i freelancerom w zarządzaniu płynnością finansową. Wspieramy ich również, gdy walczą z zatorami płatniczymi. Wszystko to dzięki całkowicie zautomatyzowanemu i bardzo sprawnemu procesowi oceniania wiarygodności kredytowej, którego czas działania można liczyć w minutach” – powiedział współzałożyciel i dyrektor produktowy Finiaty Ingmar Stupp.

Finiata to fintech wspierany przez takich inwestorów, jak m.in.: DN Capital, Enern, RedAlpine, Kulczyk Investments i Point Nine Capital.

Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments