Finał 6. edycji Index Investment Challenge

Udostępnij

fundacja GPWGPW

  • 2 czerwca br. odbył się Finał 6. edycji Index Investment Challenge (IIC) – największego konkursu inwestycyjnego dla studentów z całej Polski
  • Główną nagrodę w konkursie odebrała Emilia Jankowska z Uniwersytetu Kardynała Stefana Wyszyńskiego w Warszawie, która osiągnęła stopę zwrotu wynoszącą 23,18%
  • Gościem specjalnym Gali Finałowej był Pan Minister Wojciech Murdzek, Sekretarz Stanu w Ministerstwie Edukacji i Nauki, Patron Honorowy konkursu

Poznaliśmy wyniki konkursu, którego końcowy etap odbył się 2 czerwca br. w Sali Notowań Giełdy Papierów Wartościowych w Warszawie (GPW). Do finału zakwalifikowało się dziesięcioro najlepszych inwestorów wyłonionych w trakcie dwumiesięcznej rozgrywki.

Finaliści rywalizowali o jak najwyższą stopę zwrotu mając do dyspozycji akcje, ETF-y oraz kontrakty terminowe notowane na GPW. Główną nagrodę w konkursie odebrała Emilia Jankowska z Uniwersytetu Kardynała Stefana Wyszyńskiego w Warszawie. Zwyciężczyni osiągnęła stopę zwrotu wynoszącą 23,18%. Poniżej zamieszczamy listę laureatów Finału.

LAUREACI FINAŁU 6. edycji Index Investment Challenge

laureaci GPW

Nagrody dla najlepszych uczestników Finału w Sali Notowań 2 czerwca 2022 r.:

  • 1 miejsce: 4000 PLN,
  • 2 miejsce: 2500 PLN,
  • 3 miejsce: 1500 PLN.

Dla osób, które zajęły miejsca od 4 do 10: vouchery umożliwiające bezpłatny udział w szkoleniu: „Giełda dla średniozaawansowanych” o wartości 500 zł brutto.

Nagrodzonych zostało także 10 uczestników, którzy uzyskali najwyższe wartości Portfela w trakcie 2-miesięcznej rozgrywki poprzedzającej Finał w kolejności od miejsca 1. do 10.: Franciszek Windorbski, Michał Czarnowski, Karol Gajur, Diana Yanko, Anna Rakowicz, Michał Kowalczyk, Szymon Parafiński, Emil Nowak oraz Paweł Dryńkowski.

Nagrody dla 10 najlepszych uczestników z największą wartością Portfela:

  • 1 miejsce: 7500 PLN + 1-miesięczny staż na GPW oraz roczne członkostwo rozszerzone SII,
  • 2 miejsce: 4200 PLN + 1-miesięczny staż na GPW oraz roczne członkostwo rozszerzone SII,
  • 3 miejsce: 3 000 PLN +1-miesięczny staż na GPW oraz roczne członkostwo podstawowe SII.

Dla uczestników, którzy zajęli miejsca od 4. do 10. nagrody w wysokości od 500 PLN do 2 000 PLN.

Nagrodzone zostało również koło naukowe „Klub Inwestora”, działające w Szkole Głównej Handlowej w Warszawie, którego członkowie osiągnęli najwyższą zagregowaną stopę zwrotu. Członkowie nagrodzonego koła otrzymali 5 bezpłatnych voucherów na kurs Szkoły Giełdowej „Podstawy inwestowania na giełdzie” o wartości 500 zł brutto każdy (szkolenie zorganizowane w jednym z ośrodków akademickich współpracujących z Fundacją GPW).

W ramach tegorocznej edycji przyznano również nagrody najlepszym uczestniczkom dodatkowego konkursu dla kobiet, których zadaniem było napisanie eseju na temat „Czy przyszłość finansów należy do kobiet” oraz nagranie wideo na temat: „Czego nauczyłaś się od kobiety, która Cię inspiruje?”.

Nagroda główna, w postaci udziału w programie mentoringowym CFA Society Poland jesienią 2022, została przyznana Julii Baranowskiej, studentce Akademii Górniczo-Hutniczej w Krakowie.

W trakcie Gali Finałowej głos zabrali przedstawiciele Organizatorów, Partnerów i Patronów Honorowych konkursu, w tym gość specjalny – Pan Minister Wojciech Murdzek, Sekretarz Stanu w Ministerstwie Edukacji i Nauki, Patron Honorowy konkursu.

Index Investment Challenge (IIC) to największa w Polsce gra giełdowa dla studentów, która daje możliwość sprawdzenia wiedzy oraz umiejętności inwestycyjnych w praktyce. W tym roku odbyła się już 6. edycja organizowana przez Fundację GPW, Giełdę Papierów Wartościowych w Warszawie oraz Uniwersytet Ekonomiczny w Krakowie, działający poprzez Koło Naukowe Rynku Kapitałowego „Index”.

– Index Investment Challenge jest unikalną, największą w Polsce grą inwestycyjną, pozwalającą w całkowicie realistycznych, ale bezpiecznych warunkach sprawdzić swoje umiejętności w zakresie inwestowania na giełdzie. Jest to propozycja zarówno dla tych, którzy szukają wyzwań, jak i tych, którzy po prostu chcą poszerzyć swoją wiedzę i dowiedzieć się czegoś nowego o mechanizmach rynków kapitałowych. Do udziału zachęcamy wszystkich chętnych niezależnie od kierunku studiów i profilu uczelni – mówi Piotr Krygiel, prezes Zarządu Fundacji GPW.

Partnerami projektu są:
Partner Strategiczny – PKN ORLEN,
Partner Główny – DM BOŚ,
Partnerzy – PZU, KDPW, CFA Society Poland, Stowarzyszenie Inwestorów Indywidualnych, PwC,
Patroni Honorowi – Minister Edukacji i Nauki, Ministerstwo Finansów, IZFiA, PFR Portal PPK, Warszawski Instytut Bankowości, Fundacja Invest Cuffs, Parlament Studentów RP.

Szczegółowe informacje i regulamin na www.iichallenge.gpw.pl

Grupa Kapitałowa GPW (GK GPW) prowadzi platformy obrotu akcjami, obligacjami skarbowymi i korporacyjnymi, instrumentami pochodnymi, energią elektryczną i gazem ziemnym oraz dostarcza indeksy i wskaźniki referencyjne, m.in. WIBID i WIBOR. W 2018 r. Agencja indeksowa FTSE Russell zakwalifikowała polski rynek kapitałowy do grona rynków rozwiniętych. Prowadzone przez GK GPW rynki są największymi w Europie Środkowej i Wschodniej. Więcej informacji na www.gpw.pl

Najnowsze

Zobacz również