Filmy, seriale i youtuberzy – co oglądać w sieci?

Udostępnij

Dzisiaj Internet to przede wszystkim ogromna platforma rozrywkowa. Codziennie miliony użytkowników korzystają z portali społecznościowych, grają w gry online czy oglądają filmy i seriale. Szczególną uwagę budzą obecnie portale VOD i serwisy streamingowe, które pozwalają zarówno na cieszenie się naszymi ulubionymi produkcjami, jak i samodzielne tworzenie treści, które mogą być odtwarzane przez innych użytkowników sieci. Dziś możliwości jest naprawdę mnóstwo. Jak z nich dobrze korzystać i które serwisy warto sprawdzić?

Alternatywa dla klasycznej telewizji

co oglądać, onlineTelewizja powoli odchodzi od klasycznego schematu. Oczywiście nadal możemy korzystać z klasycznych kanałów telewizyjnych i śledzić ramówki ulubionych stacji, dziś jednak zainteresowanie widzów w równej mierze przyciągają serwisy VOD, które stają się ciekawą i wygodną alternatywą dla miłośników filmów i seriali. Wystarczy w tym miejscu wymienić platformy takie jak Netflix, HBO Max, Canal+, Disney+ czy Viaplay. Większość z nich stawia na budowanie ogromnych bibliotek filmów i seriali, które na życzenie mogą odtwarzać subskrybenci usługi (z takiej formy comiesięcznego rozliczenia najczęściej można zrezygnować w dowolnym momencie). Inne serwisy (jak na przykład Viaplay) stawiają na transmisje na żywo (na przykład największych lig piłkarskich czy wyścigów). W sieci znajdziemy też telewizje online, które za pośrednictwem sieci pozwalają nam śledzić ulubione stacje z poziomu komputera, tabletu czy telefonu. Okazuje się także, że sami również możemy zostać internetowymi twórcami, a najlepsi mogą stać się nawet zawodowymi influencerami.

Zostań twórcą i odbiorcą

Jak zostać twórcą w Internecie? To bardzo proste – wystarczy, że udostępnimy coś (nagranie, film czy piosenkę), co odtwarzać mogą inni użytkownicy. Doskonałym przykładem jest tutaj YouTube, na którym twórcy zdobywają subskrybentów i wyświetlenia. Największym zainteresowaniem wydają się obecnie cieszyć teledyski, wyzwania czy śmieszne filmiki. Coraz większą popularność zdobywa także TikTok, na którym królują krótkie filmy. Najlepsi twórcy mogą liczyć na spore zarobki i ogromną popularność (porównywalną do największych gwiazd kina czy najlepszych sportowców). Do dyspozycji odbiorcy takich treści są także podcasty czy wywiady, których słuchać możemy często za darmo (na przykład na wspomnianym wcześniej YouTube). Jak zacząć tworzyć? Jak spośród miliardów dostępnych materiałów wybrać te, które najbardziej nas zainteresują? Tutaj z pomocą przyjść mogą rozrywkowe serwisy internetowe, które sporo uwagi poświęcają wymienionym wcześniej usługom streamingowym czy największym gwiazdom Internetu.

Jednym z takich serwisów jest Spokeo.

Najnowsze

Zobacz również