Fest Festival odwołany. Co jednak z biletami na niego?

Udostępnij

Ostatnio pisaliśmy o problemach fanów muzyki, którzy kupili bilety na niemiecki festiwal metalowy Wacken Open Air. Z powodu załamania się pogody organizator podjął decyzję o wpuszczenie na teren wydarzenia tylko części z nich. Teraz jeszcze gorszy los spotkał tych, którzy planowali wybrać się na Fest Festival.

Fest Festival odwołany

Fest Festival miał się odbyć w Chorzowie. Niestety w piątek wieczorem organizator, agencja Follow The Step, oficjalnie odwołał wydarzenie. Powód?

W oświadczeniu, jakie opublikowano w social mediach, podano, że festiwal znajdował się w fazie dynamicznego rozwoju – frekwencja na nim rok do roku rosła i to o ponad 30 proc. „Taki dynamiczny rozwój pozwolił nam zakładać, że ten rok będzie równie dobry. Cieszyliśmy się z tego i właśnie pod taki wzrost frekwencji tworzyliśmy tegoroczną edycję” – podali organizatorzy.

Okazało się, że w tym roku fani muzyki nie planowali pojawić się na festiwalu tak tłumnie, jak wcześniej. Liczba sprzedanych wejściówek osiągnęła poziom niewiele ponad 50 proc. planowanej frekwencji.

„Pomimo ogromnego wsparcia od wielu naszych partnerów i sponsorów, tegoroczny kryzys w branży eventowo-rozrywkowej znacząco zmniejszył sprzedaż biletów, powodując, że nasze szacowanie było błędne. Na dzień dzisiejszy liczba uczestników osiągnęła niewiele ponad 50 proc. planowanej frekwencji, czyniąc organizację FEST Festivalu niemożliwą do zrealizowania w tym roku” — czytamy w oświadczeniu.

Co z pieniędzmi za bilety?

Najgorsze jest to, że właściciele biletów mogą nie móc odzyskać pieniędzy. „Wszyscy posiadający bilety mogą ubiegać się o zwrot środków, niestety w obecnej sytuacji zmuszeni zostaliśmy do uruchomienia postępowania upadłościowego, co uniemożliwia na ten moment wypłatę jakichkolwiek należności przez spółkę. To dziś jedyna droga, która umożliwia nam rozliczenie się z organizacji festiwalu” — podała agencja.

Bilety swoje zaś kosztowały. Przykładowo, 4-dniowy karnet z miejscem na campingu to kwestia ponad 1000 zł. Pozostałe ceny kształtowały się w następujący sposób:

Karnet 4-dniowy — 879 zł

Karnet 4-dniowy + camping — 1079 zł

Karnet weekendowy 2-dniowy — 639 zł

Karnet weekendowy 2-dniowy + camping — 839 zł

Bilet jednodniowy — od 339 zł do 439 zł

Jacek Walewski
Jacek Walewski
Redaktor naczelny serwisu PortfelPolaka.pl. Pasjonat gospodarki i przemian, jakie w niej zachodzą. Publicysta oraz promotor walut cyfrowych i technologii blockchain.

Najnowsze

Zobacz również