Kupiłeś bilet na festiwal? Możesz na niego nie wejść!

58
ile wydajemy na koncerty

Obecnie trwa sezon na letnie festiwale muzyczne. W Polsce trwa np. Poland and Rock Festiwal (dawny Przystanek Woodstock). Okazuje się jednak, że kupno biletu na dane wydarzenie wcale nie oznacza, że na 100 proc. zostaniemy na nie wpuszczeni. Przekonali się o tym fani, którzy nabyli wejściówki na tegoroczną edycja największego metalowego festiwalu w Europie.

Masz bilet? I tak nie wejdziesz na teren festiwalu!

Tegoroczna edycja Wacken Open Air,  czyli największego metalowego festiwal w Europie, czyli odbywa się w Niemczech w dniach od 2 do 5 sierpnia. To wydarzenie-Mekka dla fanów ciężkich brzmień, którzy od lat przyjeżdżają na Wacken niemal z całego świata. W czasie tegorocznej edycji jego głównymi gwiazdami są takie tuzy heavy metalu jak m.in. Iron Maiden, Helloween i Megadeth.

Oczywiście bilety na taki festiwal sprzedają się jak świeże bułeczki. Tyle że w tym roku stało się coś dziwnego. Część fanów mimo tego, że posiadała karnety, nie weszła na teren festiwalu. Dlaczego?

Organizator podjął taką kontrowersyjną decyzję z powodu warunków atmosferycznych. Poinformowali, że na terenie festiwalu może przebywać jedynie 50 z 85 tysięcy posiadaczy biletów. Jak podkreślono, limit został już osiągnięty.

W komunikacie, jaki opublikowano można przeczytać, że:

Ze względu na warunki pogodowe osiągnięto już limit uczestników na Wacken Open Air 2023. Wszyscy inni, którzy są w drodze, muszą natychmiast zaniechać podróży. Po raz pierwszy w historii WOA podjęliśmy taką decyzję. Jest nam niezmiernie przykro, ale trudna sytuacja pogodowa nie zostawiła nam innego wyboru.

Z pewnością na miejscu jest też wielu Polaków.

Polski Opener miał podobne problemy

Warto przypomnieć, że tego typu decyzje zapadały także w czasie innych festiwali, np. podczas trzeciego dnia Open’era w 2022 r. Wtedy w wyniku załamania się pogody, organizatorzy musieli ewakuować uczestników z terenu lotniska Gdynia Kosakowo. Koncerty wznowiono, ale dopiero godz. po 22:00. Wstępy dwóch największych gwiazd odwołano. Potem organizatorzy starali się do tego nie oddawać pieniędzy za bilety, oferując w zamian vouchery na bilet na kolejną edycję festiwalu.

ai
Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments