Ex-CEO BlackRocka mówi o tym, co stanie się po powstaniu ETF bitcoina

bitcoin

Na rynek bitcoina może wpływać do 17,7 biliona dolarów od inwestorów instytucjonalnych. Były menedżer BlackRock przewiduje rychłe zatwierdzenie funduszy ETF bitcoina w USA.

Ex-CEO BlackRocka mówi o przyszłości BTC

Według byłego dyrektora zarządzającego BlackRocka, Stevena Schoenfielda, spotowe fundusze ETF na bitcoiny trafią na rynek w ciągu najbliższych od trzech do sześciu miesięcy.

Dlaczego tak uważa? SEC znajduje się pod silną presją, aby zatwierdzić różne ETF-y na bitcoiny. Ostatnio swoje zdanie na ten temat wyraziło kilku amerykańskich senatorów, prosząc SEC o jak najszybsze zatwierdzenie wniosków.


EXMOPartnerem portalu Portfel Polaka jest uznana giełda kryptowalut EXMO.com.

Ciesz się bezproblemowym handlem bez ukrytych opłat na EXMO.com! Kupuj Bitcoin, Ethereum, XRP i inne kryptowaluty za złotówki.


Wielu analityków mówi o przewidywanym harmonogramie zatwierdzenia funduszy ETF przez SEC. Ich zdaniem te zostaną potwierdzone na początek 2024 r. Analitycy Bloomberg szacują, że prawdopodobieństwo zatwierdzenia wzrosło obecnie do 75%.

Steven Schoenfield, obecnie dyrektor generalny MarketVector Indexes, przemawiając podczas dyskusji panelowej na temat funduszy ETF podczas szczytu CCData Digital Asset Summit w Londynie, powiedział, że fundusz BTC najprawdopodobniej trafi na rynek w ciągu najbliższych „od trzech do sześciu miesięcy”.

„SEC prawdopodobnie zatwierdzi wszystkie wnioski o wydanie ETF typu spot bitcoin w tym samym czasie. Nie sądzę, że chcą dać komukolwiek przewagę jako pierwszemu graczowi. Zamiast całkowicie odrzucić całą listę, poprosili o komentarze, co stanowi marginalną, ale znaczącą poprawę w dialogu” – powiedział Schoenfield.

Jeśli zostanie zatwierdzony, spotowy ETF BTC może odblokować napływ kapitału na rynek kryptowalut od inwestorów instytucjonalnych, do 17,7 biliona dolarów od instytucji finansowych. Według starszego analityka ETF Bloomberga, Erica Balchunasa, spowodowałoby to wzrost udziałów Ameryki Północnej na rynku krypto do ponad 99,5%.

Sam BlackRock, który stara się o stworzenie ETF-a bitcoina, zarządza ponad 9,4 biliona aktywów. Na zatwierdzenie czekają także wnioski innych gigantów z Wall Street, takich jak WisdomTree, Invesco Galaxy, Valkyrie, VanEck

Kurs bitcoina

Najpopularniejsza kryptowaluta kosztuje dziś 27 500 USD, co oznacza spadek o 1,3 proc. w skali doby i ok. 3 proc. w ciągu 7 dni.

Z kolei 1 ETH kosztuje ok. 1600 USD. Od wczoraj cena spadła o ok. 2 proc. W ciągu tygodnia zarejestrowano 8 proc. spadek.

ai
Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments