Euro najdroższe od października. Ile kosztuje funt 13.02.2023?

377
Funt szterling

W piątek, 10 lutego złotówka widocznie traciła na rynku walutowym. Główne, światowe waluty zyskiwały na rzecz złotego, a najsilniejszy okazał się dolar. Notowania pary USD/PLN wzrosły tego dnia o blisko 5 groszy. Warto wskazać również na franka i funta, które zyskały ponad 3 grosze względem rodzimej waluty. Na sytuację polskiego złotego patrzymy już na początku nowego tygodnia. W poniedziałek euro jest najdroższe od października. Kurs pary CHF/PLN oscyluje natomiast przy 4,85 PLN. Za dolara płacimy 4,4850 PLN. Ile kosztuje funt w dniu 13.02.2023?

Kurs dolara podchodzi do strefy oporu 4,4850-4,5100 PLN

Pod koniec zeszłego tygodnia byliśmy świadkami dalszej obecności siły amerykańskiego dolara. Waluta Stanów Zjednoczonych okazała się najsilniejszą z grupy głównych zestawionych ze złotym. Notowania pary USD/PLN wzrosły prawie o 5 groszy w piątek, 10 lutego. Dolar wówczas zakończył zmagania w rejonach 4,47 PLN. Dziś od rana notowania tej pary rosną i dolar o godzinie 9 rano kosztuje 4,4850 PLN. Warto zauważyć, że kurs podchodzi do strefy oporu, czyli przedziału cenowego 4,4850-4,5100 PLN. Czy złoty wyhamuje teraz kolejne wzrosty dolara?

Notowania EUR/PLN najwyżej od października

Waluta europejskiej wspólnoty w piątek, 10 lutego przedłużyła swoje dobre nastawienie względem złotego. Notowania pary walutowej EUR/PLN wzrosły tego dnia o nieco ponad 2 grosze. Jednak ogólny zysk mógł być znacznie wyższy. Momentami bowiem, euro kosztowało ponad 4,78 PLN. Euro od złotego silniejsze jest również w poniedziałek rano. O godzinie 9 notowania EUR/PLN znajdują się najwyżej od października 2022 roku.

Patrząc na wykres rynku, należy zwrócić uwagę przede wszystkim, iż kurs oscyluje przy oporze. Mowa tu o przedziale cenowym 4,7860-4,7990 PLN. Euro zapewne wkroczy w ten zakres. Warto będzie obserwować, która z walut na nim zwycięży.

Wykres EURPLN
Kurs euro EUR/PLN 13.02.2023

Frank w poniedziałek powyżej 4,85 PLN

Szwajcarski frank również, w ostatni piątek pokazał swoją siłę względem polskiego złotego. Notowania pary walutowej CHF/PLN wzrosły ogólnie o ponad 3 grosze. Rynek prezentuje dalsze zyski wraz z początkiem nowego tygodnia. Frank znajduje się powyżej 4,85 PLN i zdaje się mieć ochotę na wyższe zakresy. Dalsza przewaga franka nad złotym może skutkować podejściem pod 4,89 PLN.

Kurs funta wynosi 5,40 PLN

W piątkowym przeglądzie par walutowych z udziałem złotego pochyliliśmy się nad możliwym wzrostem notowań pary GBP/PLN. Zakładaliśmy, że funt podbije w rejony 5,40 PLN i tak też się stało. W tym zakresie brytyjska waluta pozostaje również dziś.

Ujęcie wykresu wskazuje na możliwe, dalsze wzrosty notowań pary GBP/PLN. Funt zdaje się mieć otwartą drogę w stronę 5,44 PLN. Jednak należy liczyć się z tym, że jeśli to złoty okaże się silniejszy, kurs może powrócić do 5,37 PLN.

Wykres GBPPLN
Kurs funta GBP/PLN 13.02.2023

Podsumowanie

Sytuacja na złotówce nie wyglądała w ostatnich dniach zbyt optymistycznie. Główne światowe waluty silnie odrabiały względem złotego po wcześniejszych stratach. Jak polski złoty zaprezentuje się na początku nowego tygodnia?

ai
Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments