Złotówka pozostaje silna. Euro kosztuje 4,69 PLN.

euro

Główne światowe waluty tracą dziś od rana, 12 września. Złotówka w dalszym ciągu pozostaje silna i dobrze rozpoczyna nowy tydzień. Najwięcej względem złotego traci jak na razie szwajcarski frank. Kurs GBP/PLN natomiast wynosi aktualnie 5,40 PLN. Euro nieco się obniżyło i obecnie kosztuje 4,69 PLN. Para walutowa USD/PLN znajduje się na poziomach z połowy sierpnia. Czego można spodziewać się po parach walutowych z udziałem złotego?

Euro zejdzie do 4,65 PLN?

Waluta europejskiej wspólnoty wobec złotówki opuściła w piątek, 9 września istotny obszar cenowy. Mowa o strefie określonej przedziałem cenowym: 4,71-4,74 PLN, która nie utrzymuje już rynku pary walutowej EUR/PLN. Kurs euro sięgnął najniżej okolic 4,68 PLN, a aktualnie za euro płaci się 4,69 PLN.

Teraz nasuwa się pytanie, dokąd zmierzać mogą notowania euro względem złotego. Wydaje się sadzić, że para EUR/PLN za cel obrać może zakres dołków z połowy sierpnia. Są to okolice poziomu ceny 4,65 PLN i euro ma szansę zejść do tego obszaru w najbliższym czasie.

Wykres EURPLN
Kurs euro EUR/PLN 12.09.2022

Para USD/PLN mocno tanieje w ostatnich dniach

Nie da się ukryć, że z głównych światowych walut stojących w parze ze złotym, najwięcej traci amerykański dolar. Para walutowa USD/PLN mocno staniała w ostatnich dniach i kosztuje obecnie blisko 4,64 PLN. Notowania dolara w relacji do złotówki mogą w najbliższych godzinach testować zakres wsparcia, czyli strefę cenową: 4,60-4,62 PLN. Od zachowania względem tego obszaru może zależeć zachowanie pary USD/PLN.

Notowania funta sięgają 5,38 PLN

Funt szterling nie utrzymał się w miniony piątek powyżej poziomu 5,42 PLN. Kolejnego dnia patrząc, dziś w poniedziałek 12 września notowania funta sięgnęły 5,38 PLN. Para walutowa GBP/PLN próbowała z rana odrabiać, jednak niewiele z tego jak na razie wychodzi. Funta szterlinga zakupić można aktualnie za 5,39 PLN.

Obecnie warto będzie skupić się na tym, czy kurs pary GBP/PLN pokaże zejście do strefy najbliższego wsparcia, czyli obszaru 5,35-5,38 PLN. Dopóki funt utrzymuje tę strefę, rynek może chwilowo odbijać. Biorąc pod uwagę jednak obecną sytuację, notowania funta szterlinga próbują przebić 5,35 PLN.

Wykres GBP/PLN
Kurs funta GBP/PLN 12.09.2022

Notowania pary CHF/PLN poniżej średniej

Frank szwajcarski w ostatnich dniach najlepiej radzi sobie ze złotówką. Notowania pary walutowej CHF/PLN pozostają na stosunkowo wysokich zakresach. Obecnie jednak rynek walczy z zakresem średniej. Na ten moment notowania CHF/PLN znajdują się poniżej średniej, frank kosztuje 4,83 PLN. Rynek pary walutowej wydaje się mieć otwartą drogę powrotu do 4,80 PLN. 

Podsumowanie

Główne światowe waluty tworzące pary ze złotym odwiedzają niższe poziomy w ostatnim czasie. Warto będzie obserwować zachowanie omawianych par walutowych w najbliższych godzinach. Złotówka sprowadzić ma szansę najważniejsze waluty do odpowiednich stref wsparć.

ai
Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments