Euro Bank i Raiffeisen Polbank znikają z rynku

832

W nadchodzący weekend aż dwa większe banki zapowiedziały dłuższe przerwy techniczne. W obu przypadkach powód jest ten sam – fuzje. Bank Millennium przejmuje Euro Bank, z kolei BNP Paribas staje się właścicielem Raiffeisen Polbanku. Obie wchłaniane marki znikają z rynku.

Oczywiście powyższe nie powinno być dla nikogo zaskoczeniem, bowiem fuzje zostały ogłoszone dużo wcześniej. BNP Paribas wchłonął już zresztą część detaliczną Raiffeisen Polbanku jesienią 2018 r. Teraz nastąpi dalszy etap procesu, tzw. fuzja operacyjna, która ma mieć miejsce w długi listopadowy weekend, dokładnie w dniach 8-11 listopada. Na ten sam okres Bank Millennium zaplanował przepinanie klientów Euro Banku na swoją bankowość. W obu przypadkach klientów czeka długa przerwa techniczna.

Co czeka klientów?

Już dziś oba banki skracają godziny pracy swoich placówek bankowych. W Euro Banku od godziny. 13.00 te będą działały już tylko w ograniczonym zakresie. Wyłączono opcję transakcji gotówkowych. O godzinie 18.00 zostaną z kolei wyłączone systemy bankowości internetowej i mobilnej. Użytkownicy systemów Euro Banku nie będą mogli m.in. realizować płatności internetowych, zbliżeniowych telefonem, aktywować nowych kart, a także sprawdzać za pomocą karty debetowej w bankomatach salda dostępnego na rachunku. Bank Millennium startuje z podobną przerwą techniczną w sobotę nad ranem. W obu przypadkach wszystko ma działać 11 listopada.

Bank Paribas w piątek zamknął swoje oddziały o godzinie 13.00. Od godziny 15.00 nie będzie już możliwości zalogowania się do systemów bankowości internetowej i mobilnej byłego Raiffeisen Polbanku. O godzinie 22.00 zostaną do tego wyłączone systemy BNP Paribas, czyli bankowość GOonline, Pl@net i aplikacja mobilna Gomobile, Biznes Pl@net oraz BGŻ Optima. Nie będzie można już realizować płatności internetowych w powyższych systemach. Opcje Blik i Pay-by-link nie będą dostępne od piątku 8 listopada od momentu wyłączenia systemów elektronicznych (od godz. 15.00) dla klientów dawnego Raiffeisen Bank Polska i od 22.00 dla klientów Banku BNP Paribas. Podczas długiego weekendu migracyjnego nie będzie też możliwości dodania lub usunięcia karty płatniczej do usługi Apple Pay, Google Pay, choć jednocześnie transakcje realizowane z wykorzystaniem tych usług będą realizowane normalnie.

Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments