Emilewicz: wydarzenia do 50 osób może jeszcze w czerwcu

304

Odmrażanie gospodarki trwa w najlepsze. Przed nami jeszcze trzeci jego etap. Co jednak z wydarzeniami masowymi? Odpowiedzi częściowo udzieliła wicepremier Jadwiga Emilewicz.

Co z koncertami?

Rząd nadal unika tematu rynku koncertów. Letnie festiwale jak na razie nie mogą się odbyć. To samo dotyczy dużych koncertów. Jest jednak światełko w tunelu.

Minister rozwoju i wicepremier Jadwiga Emilewicz była w środę gościem TVP3 Rzeszów.

Wytyczne powstają w ścisłej współpracy z branżami. Prowadzimy prace m. in. z turystyką biznesową – ważną gałęzią gospodarki w wielu miastach. Być może jeszcze przed wakacjami wydarzenia do 50 osób będą mogły być realizowane – powiedziała.

Oznaczałoby to, że konferencje, eventy biznesowe czy szkolenia będą mogły być już organizowane w czerwcu.

Rozrywka

W „Studiu biznesu” wypowiedziała się z kolei o rynku parków rozrywki.

Chcielibyśmy, aby od 1 lipca nasze wszelkie aktywności, także te związane z infrastrukturą czasu wolnego, powróciły – powiedziała.

Tak jak przed marcem gospodarka nie będzie działać jeszcze bardzo długo. Bo tak jak widzimy, dziś fryzjerzy, zakłady kosmetyczne, sklepy, działają w tym reżimie nowej normalności. Tam mamy ograniczenia dotyczące osób. One będą obowiązywać przez dłuższy czas – dodała

Wyjaśniła też, że 1 lipca jest datą umowną, gdyż wszystko w temacie odmrażania gospodarki jest dość plastyczne i uzależnione od liczby zarażeń wirusem.

Granice

Jeśli sytuacja będzie rozwijać się w tempie nie szybszym, niż ma to miejsce teraz, to po 15 czerwca będzie możliwe otwarcie granic – zapowiedziała zaś w niedzielę w Polsat News.

Dziś granice naszego kraju są zamknięte dla ruchu turystycznego, a każda osoba, która przekroczy granice podlega 2-tygodniowej kwarantannie. Wyjątkami są osoby, które przekraczają granice w celach zarobkowych.

Z kolei kontrole graniczne na granicy wewnętrznej z krajami UE zostały w Polsce przywrócone i obowiązują do 12 czerwca. Władze zastrzegają jednak, że jeśli tylko zajdzie taka potrzeba, będą przedłużane o kolejny okres czasu.

Politycy rządu twierdzą, że Polacy w tym roku powinni zapomnieć o zagranicznych wakacjach.

Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments