Elity Kremla wiedzą już, kto zastąpi Putina?

Udostępnij

Sekretarz Rady Bezpieczeństwa Narodowego i Obrony Ołeksij Daniłow powiedział, że elity Kremla znają już nazwisko następcy Putina.

Wiadomo już, kto zastąpi Putina?

Ukraiński polityk twierdzi, że sytuacja na Kremlu jest trudna, a współpracownicy Władimira Putina widzą już, że wojna na Ukrainie nie zbliża się do końca, a tym bardziej zwycięstwa ich kraju.

Otoczenie Putina zaczyna zdawać sobie sprawę, że Rosja przegra wojnę – wskazał Daniłow w czasie wywiadu z ukraińską telewizją Kanał 24. Ponoć na Kremlu dochodzi wręcz  do „ataków histerii z powodu ilości broni, jaką Ukraina otrzymuje z Zachodu”. Kwestia Władimira Putina w Rosji jest prawie zamknięta. Niektórzy już znają nazwisko osoby, która będzie tam po Putinie – dodał.

Dodał, że wizerunek Ukrainy na świecie obecnie jest lepszy niż był roku temu.

– Teraz Ukraińcy udowodnili na polu bitwy, że są w stanie obronić swoją niepodległość i wolność – powiedział.

Trump twierdzi, że zakończyłby wojnę w dobę

W kontekście zakończenia wojny wypowiedział się ostatnio Donald Trump.

„Jeśli byłbym prezydentem, wojna Rosji z Ukrainą nigdy nie miałaby miejsca i nawet teraz, gdybym był prezydentem, mógłbym wynegocjować zakończenie tej koszmarnej i szybko eskalującej wojny w ciągu 24 godzin. Takie tragiczne marnowanie ludzkiego życia!” — napisał były prezydent USA na portalu społecznościowym Truth Social.

Powyższe skomentował Kreml.

– Chyba pan Trump nie jest daleki od prawdy. Prezydent USA mógłby rzeczywiście — gdyby chciał — zakończyć ten konflikt, zrobić to bardzo szybko, wykorzystując swoją zdolność do faktycznego wydawania poleceń reżimowi w Kijowie. Wystarczy dyrektywa dla kijowskiego reżimu z Waszyngtonu, by wszystko się skończyło. Na pewno nie w jeden dzień, nie w dwa. Ale klucz do kijowskiego reżimu jest w dużej mierze w rękach Waszyngtonu. Jednocześnie widzimy, że obecny lider Białego Domu nie chce użyć tego klucza, przeciwnie, wybiera drogę dalszego „pompowania” broni do Ukrainy – powiedział Dmitrij Pieskow, rzecznik prasowy Kremla.

Wojna jednak trwa, a jej wynik nadal nie jest jasny i trudny do przewidzenia.

Jacek Walewski
Jacek Walewski
Redaktor naczelny serwisu PortfelPolaka.pl. Pasjonat gospodarki i przemian, jakie w niej zachodzą. Publicysta oraz promotor walut cyfrowych i technologii blockchain.

Najnowsze

Zobacz również