Ekonomia stablecoinów – co czeka kryptowaluty w 2021 roku? [VIDEO]

Udostępnij

Gościem Roberta Wojciechowskiego z Izby Gospodarczej Blockchain i Nowych Technologii w rozmowie na łamach telewizji internetowej Comparic24.TV był ostatnio prof. Krzysztof Piech – kierownik Centrum Technologii Blockchain Uczelni Łazarskiego. W czasie wywiadu poruszono temat przyszłości technologii blockchain i rynku kryptowalut. Zapraszamy do obejrzenia całego materiału!

Kryzys wzmocni kryptowaluty

Prof. Piech podkreśla, że w Polsce mamy spory problem. Nadal wielu naukowców patrzy na kryptowaluty jako coś, co służy przestępcom. On sam – jak mówi – „stara się z tym walczyć”.

Jego zdaniem rok 2021 może być okresem dalszego kryzysu gospodarczego i osłabiania walut narodowych. Może to teoretycznie wzmocnić np. bitcoina, jako walutę, jakiej nie da się sztucznie dodrukować.

W rozmowie pojawiła się jednak też kwestia stablecoinów, który to temat jest bliski profesorowi.

Stablecoiny – co to jest?

Stablecoiny to stabilne kursowo kryptowaluty. Innymi słowy to cyfrowe waluty, które są nie tylko oparte na blockchainie, ale też na rezerwie innego aktywa np. złota czy dolara.

Co ciekawe, prof. Piech koordynował kiedyś projekt dPLN – stablecoina, który miał mieć oparcie w polskim złotym. Niestety projekt nie został zrealizowany (gdyby się powiodło, Polacy byliby jedną z pierwszych na świecie nacji z tego typu projektem na rynku).

Z całego video dowiecie się też wiele więcej:

  • Ekonomia kryptowalut i technologia blockchain – czego oczekiwać w 2021 roku?
  • Dlaczego Goldman Sachs dostrzega przyszłość w połączeniu złota i Bitcoina jako gwarantów wartości na rynkach walutowych?
  • Czy duże instytucje przyczynią się do stymulowania rynku wirtualnych walut w 2021 roku?
  • Czy wojna handlowa na linii USA – Chiny przyspieszyła rozwój blockchaina i kryptowalut?

Comparic24.TV to telewizja internetowa prowadzona przez redaktorów portalu Comparic.pl Z warszawskiego studia nadajemy codziennie, przygotowując inwestorów detalicznych do kolejnej sesji już od 08:00. Dołącz do naszej społeczności już teraz i śledź transmisje na żywo między innymi na Facebooku! Subskrybuj również kanał YouTube, aby zapoznać się z najciekawszymi materiałami!

Jacek Walewski
Jacek Walewski
Redaktor naczelny serwisu PortfelPolaka.pl. Pasjonat gospodarki i przemian, jakie w niej zachodzą. Publicysta oraz promotor walut cyfrowych i technologii blockchain.

Najnowsze

Zobacz również