Dzień Babci i Dzień Dziadka — nieszablonowe pomysły na prezent

Udostępnij

Styczeń to czas postanowień noworocznych, ale także święto naszych dziadków i babć. Zwykle obdarowujemy najbliższych materialnymi prezentami. A gdyby tak w tym roku podejść inaczej do Dnia Babci i Dnia Dziadka? Może zamiast kwiatów i czekoladek podarować dziadkom niezapomniane chwile? Oto kilka nieszablonowych propozycji na prezent z okazji Dnia Babci i Dziadka.

Wspólny czas z dziadkami to najlepszy prezent z okazji ich święta

dzień babci i dziadka W Polsce Dzień Babci obchodzimy 21 stycznia, a kolejnego dnia, czyli 22 stycznia świętujemy Dzień Dziadka. Dziadkowie są niezwykle ważną i cenną częścią rodziny dla wielu osób. W Dzień Dziadka i Babci dzieci często przygotowują ręcznie robione prezenty i kartki. Poza tym często w szkołach i przedszkolach odbywają się z tej okazji różne atrakcje. Dzieci przygotowują specjalne występy i prezenty dla swoich dziadków i babć. To święto jest okazją do podziękowania dziadkom i babciom za ich wsparcie, czas i opiekę, którą obdarzają najmłodszych. Kiedy dorastamy nasze podejście do Dnia Babci i Dnia Dziadka nieco się zmienia. Przestajemy ręcznie wykonywać prezenty i raczej stawiamy na gotowe. Większość z nas ciągle jest w biegu, więc raczej nie poświęcamy dziadkom zbyt dużo czasu, jednak podczas ich święta warto to zrobić.

Z okazji święta babci i dziadka warto pomyśleć o nieszablonowym prezencie, którym będzie wspólny wypad na miasto. Możemy postawić na wyjście do ulubionej kawiarni lub restauracji dziadków. Poświęcić chwilę na wspólną rozmowę i delektować się pysznymi daniami. Inną opcją będzie wycieczka do miejsca, które dziadkowie chcieliby zobaczyć. Może to być wycieczka do muzeum lub winnicy. Poza tym ciekawym pomysłem, dzięki któremu zadbamy też o zdrowie naszych dziadków, będzie jednodniowy wyjazd na termy.

Dzień Babci i Dzień DziadkaOczywiście wycieczka to nie jedyna opcja. Możemy dziadków zaprosić na obiad i przygotować ich ulubione dania w domu. Inną opcją będzie wyjście na spacer razem lub wycieczka rowerowa. Dla dziadków najlepszym prezentem jest czas spędzony z wnukami. Poza tym babci i dziadkowi możemy podarować chwilę rozrywki.

Trochę rozrywki na Dzień Babci i Dzień Dziadka

Zwykle z okazji Dnia Babci i Dnia Dziadka stawiamy na kwiaty lub czekoladki. Takie prezenty też są świetne, ale w tym roku możemy rozważyć podarowanie dziadkom odrobiny rozrywki. Ciekawym pomysłem na prezent będą bilety na przykład do teatru. Starsze osoby chętnie oglądają też kabarety, więc inną możliwością będzie kupienie biletów na kabaret. Możemy też pomyśleć o wizycie w filharmonii. Wieczór na koncercie może okazać się niezapomnianym przeżyciem. Warto wcześniej zastanowić się, jaka forma spędzania wolnego czasu będzie dla naszych dziadków najlepsza. Jeżeli babcia i dziadek wolą kino, lepiej postawić właśnie na tę opcję.

Natomiast dla starszych osób, które lubią spędzać czas w kreatywny sposób, ucząc się nowych rzeczy, możemy kupić udział w zajęciach ceramiki. Ciekawą opcją będą też zajęcia malarstwa, robienia na drutach lub szydełkowania. Możemy w ten sposób na nowo ożywić zapomnianą przed laty pasję lub zachęcić dziadków do ciekawych aktywności. Poza tym z okazji Dnia Babci i Dnia Dziadka warto zadbać o ich zdrowie.

Przyjemność i relaks z okazji Dnia Babci i Dnia Dziadka

Dziadkowie często w dzieciństwie dbali o nas, nasze samopoczucie i bezpieczeństwo. W wielu przypadkach to właśnie babcia i dziadek opiekowali się nami, kiedy rodzice byli w pracy. Dlatego teraz czas, aby zadbać o swoich dziadków. Kolejną niestandardową propozycją na prezent dla dziadków będzie weekend w SPA. Warto wybrać taką ofertę, w której znajdą się także zabiegi prozdrowotne lub na przykład baseny termalne.

dzień babci i dziadka Inną ciekawą propozycją będzie weekendowy wyjazd do sanatorium. Ta propozycja idealnie sprawdzi się dla starszych osób, które same chętnie dbają o swoje zdrowie. W sanatorium nasi dziadkowie mogą liczyć na najróżniejsze zabiegi, rehabilitację i odpoczynek. Oczywiście możemy wybrać taką ofertę, która skupia się przede wszystkim na leczniczych zabiegach lub wyjazd, którego głównym celem jest rehabilitacja. Dla starszych osób, które nie przepadają za wyjazdami, lepiej sprawdzi się voucher na masaż.

Dla osób, którym doskwiera ból w różnych częściach ciała, dobrym prezentem może okazać się wizyta u fizjoterapeuty lub voucher na zajęcia jogi. To dość nietypowy prezent, ale może odmienić dotychczasowe życie starszych osób nie do poznania.

Niezapomniane chwile dla dziadka i babci

Styczeń to miesiąc, w którym obchodzimy Dzień Babci, który przypada na 21 stycznia i Dzień Dziadka, który świętujemy 22 stycznia. Zwykle podczas tego święta obdarowujemy najbliższych materialnymi prezentami, takimi jak kwiaty czy czekoladki. Jednak możemy też podejść do Dnia Babci i Dnia Dziadka nieszablonowo i podarować naszym najbliższym niezapomniane chwile.

Zdecydowanie dla dziadków najcenniejszy będzie wspólnie spędzony czas. Możemy zaprosić naszych dziadków na wspólne wyjście, takie jak obiad w ulubionej restauracji lub pyszny deser w kawiarni, wycieczka do muzeum lub winnicy, czy też jednodniowy wyjazd na termy. Jeszcze inną możliwością jest zaproszenie dziadków na samodzielnie przygotowany obiad.

dzień babci i dziadka Poza tym dziadkom możemy zapewnić niezapomniane i wspaniałe chwile, kupując dla nich bilety do teatru, filharmonii lub na kabaret. Wiele starszych osób uwielbia kabarety, więc taki prezent może być fantastyczną niespodzianką. Jeżeli jednak dziadkowie są fanami wielkiego ekranu lepiej postawić na kino.

Z okazji Dnia Babci i Dnia Dziadka możemy zadbać o zdrowie naszych najbliższych. W tym celu warto kupić dziadkom weekend w SPA. Będą mogli zrelaksować się i trochę odpocząć. Alternatywą będzie weekendowy wyjazd do sanatorium. Ta opcja spodoba się w szczególności starszym osobom, które same chętnie wybierają się w takie miejsca. Oferty w sanatoriach są różne. Możemy wybrać takie, w których dziadkowie będą mogli skorzystać najróżniejszych zabiegów lub wyjazd, który będzie skupiał się na rehabilitacji.

Więcej ciekawych propozycji prezentowych, które idealnie sprawdzą się na Dzień Babci i Dzień Dziadka znajdziecie w naszym tekście: Ciekawe prezenty na Dzień Babci i Dziadka w 2022.

Patrycja Grzebyk
Patrycja Grzebyk
Redaktorka Portfelu Polaka. Ukończyłam studia licencjackie na kierunku dziennikarstwo i komunikacja społeczna na Uniwersytecie Śląskim. Specjalizuje się w tematyce społecznej, finansowej i prawnej.

Najnowsze

Zobacz również