Drill Deal: Borehole Alpha od Red Dev Studio zadebiutuje na PC 10 sierpnia

Informacja prasowa

271

Red Dev StudioNa 10 sierpnia ustalono datę premiery gry Drill Deal: Borehole Alpha w wersji na PC, z portfolio produkcyjnego Red Dev Studio. To przedsmak tego, co spółka przygotowuje w pełnej wersji symulatora platformy wiertniczej, który trafi do sprzedaży 30 września. Rolę wydawcy pełni Ultimate Games.

Miło mi poinformować, że od dziś na platformie Steam dostępna jest karta zapowiadająca Drill Deal: Borehole Alpha. To samodzielna gra o okrojonej zawartości względem pełnej wersji tytułu, jednak zachowująca pełne mechaniki użyte w symulatorze platformy wiertniczej, który zadebiutuje na Steamie 30 września – informuje Wojciech Sypko, prezes Red Dev Studio. – Szykujemy dla graczy sporo niespodzianek i wyzwań. Do rozgrywki wprowadziliśmy zdarzenia losowe takie jak np. nagły sztorm, protesty ekologów, pojawią się także piraci. Dodatkowo wiele dostępnych elementów gry pozwoli na wprowadzenie kilku scenariuszy rozgrywki, z których każdy stawia przed graczem inne cele do zrealizowania – dodaje.

Drill Deal_ grafikaDrill Deal w zabawnym stylu umożliwi graczom godziny rozgrywki strategicznej. Gracz, który będzie sprzedawać cenne substancje i zwiększać wydajność swojej platformy wiertniczej, nie raz też odczuje dreszczyk emocji towarzyszący uderzeniu wiertła w podwodne pola naftowe.

Studio zaimplementowało zaawansowaną mechanikę gry – budowę i rozbudowę budynków, drzewka technologii i rozwoju, zakupy sprzętu i żywności, zatrudnianie załogi czy zarabianie pieniędzy na sprzedaży i kontraktach.

Rolę wydawcy projektu pełni spółka Ultimate Games.

Red Dev Studio kontynuuje przygotowania do rozpoczęcia produkcji dużego tytułu o roboczej nazwie Project X. – Produkcję rozpoczniemy po zakończeniu prac nad grą Drill Deal, co według założonych planów powinno nastąpić w ciągu najbliższych miesięcy – mówi Wojciech Sypko.

Aktualnie zespół pracuje nad wysokobudżetowym projektem Lovecraft Tales, którego premiera planowana jest na drugi kwartał 2021 roku.

O Red Dev Studio

Red Dev Studio SA to spółka gamingowa założona w 2016 roku przez Wojciecha Sypko. Firma produkuje gry na platformy stacjonarne i mobilne. Strategią spółki jest dywersyfikacja źródeł przychodów poprzez stworzenie portfolio kilkunastu niskobudżetowych gier, które będą równolegle w sprzedaży na kilku platformach elektronicznej dystrybucji gier (m.in. Nintendo Switch, Steam).

Spółka zakłada tworzenie w każdym kolejnym roku co najmniej 12 gier niskobudżetowych, co oznacza premierę nowej gry w każdym miesiącu oraz 1-2 gier o budżecie produkcyjnym powyżej 100 000 zł. Studio na bieżąco poszukuje nowych sposobów przedstawiania rozgrywki oraz własnego stylu graficznego. Koncentruje młodych i ambitnych pasjonatów elektronicznej rozrywki, którzy mają już na koncie kilka wydanych gier.

Produkcje spółki sprzedawane są na całym świecie w modelu dystrybucji cyfrowej, za pośrednictwem platform Nintendo, Steam, App Store oraz Google Play. Oprócz podstawowej działalności Red Dev Studio wykonuje także prace zlecone dla innych producentów, takie jak trailery i projekty gier.

Od 2019 roku Red Dev Studio jest notowane na rynku NewConnect.

Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments