Dolar zejdzie do 4,42 PLN? Para CHF/PLN walczy o 4,76 PLN.

0
złoty

Polski złoty przeważnie tracił w czwartek, 1 grudnia wobec światowych walut. Najwięcej w relacji do złotówki zyskał funt. Wzrosły również notowania pary EUR/PLN. Dolar natomiast jako jedyny stracił. Dziś, w piątek 2 grudnia za dolara płacimy poniżej 4,45 PLN. Czy dolar ma szansę zejść do 4,42 PLN? Natomiast para walutowa CHF/PLN walczy o rejony 4,76 PLN. Frank przeważy nad złotym w najbliższych godzinach?

Dolar przed szansą zejścia do 4,42 PLN?

Amerykański dolar, jako jedyna z głównych, światowych walut straciła wczoraj w stosunku do złotego. Notowania pary walutowej USD/PLN obniżyły się w czwartek ogólnie o blisko 4 grosze. Dziś od rana dolar również traci. Przed godziną 10 amerykański dolar znajduje się poniżej 4,45 PLN.

Patrząc na wykres rynku pary USD/PLN, warto zauważyć, że wczoraj notowania wygenerowały zejście z okolic 4,48 PLN. Tym samym rynek opuścił istotną strefę i wydaje się kierować do niższych zakresów. Najbliższym wsparciem dla dolara wydaje się strefa cenowa: 4,3965-4,4200 PLN. Dolar stoi zatem przed szansą zejścia do 4,42 PLN.

Wykres USDPLN
Kurs dolara USD/PLN 02.12.2022

Notowania EUR/PLN z chwilowym wystrzałem

Euro okazało się na początku grudnia lepsze od złotego. Warto zauważyć, że wczoraj notowania pary EUR/PLN chwilowo wystrzeliły. Euro najwięcej kosztowało w okolicach 4,71 PLN. Jednak te, wyższe zakresy nie zostały utrzymane i zmagania euro do złotego zakończyły się w czwartek w okolicach 4,69 PLN. Dziś, w piątek od rana euro traci. Kurs pary walutowej EUR/PLN oscyluje przy 4,68 PLN.

Frank walczy o rejony 4,76 PLN

Frank zyskał w czwartek najmniej wobec złotego. Notowania pary CHF/PLN nieznacznie wzrosły. Warto jednak zwrócić uwagę, że frank ponownie nie był w stanie stabilnie powrócić powyżej 4,76 PLN. Rynek pary walutowej CHF/PLN również dziś walczy o te rejony.

Sytuacja na wykresie pokazuje, że frank nie odpuścił jeszcze walki o strefę cenową 4,7620-4,7860 PLN. Obecnie frank stara się wejść w ten przedział i wiele wskazuje na to, że w najbliższych godzinach może się to udać.

Wykres CHFPLN
Kurs franka CHF/PLN 02.12.2022

Para GBP/PLN odrabia ostatnie straty

Tak jak wspomnieliśmy na wstępie, para walutowa GBP/PLN zyskała najwięcej pierwszego dnia grudnia. Notowania funta wobec złotego wzrosły ogólnie o ponad 4 grosze. Warto dodać, że tym ruchem para GBP/PLN odrobiła straty z końcówki listopada.

Podsumowanie

Złoty od strat rozpoczął nowy miesiąc. Jednak była to dopiero pierwsza grudniowa sesja i złotówka będzie miała jeszcze okazje do tego, aby pokazać swoje nastawienie. Co czeka rodzimą walutę w piątek, 2 grudnia?

Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments