Dolar stabilizuje się na 4,74 PLN. Kurs CHF/PLN na wsparciu.

frankowicze

Również w czwartek, 25 sierpnia główne światowe waluty uległy polskiemu złotemu. Najwięcej stracił amerykański dolar, który ustabilizował się na poziomie 4,74 PLN. Euro również straciło, powracając do obszaru cenowego: 4,71-4,74 PLN. Kurs pary walutowej CHF/PLN znajduje się na zakresie istotnego wsparcia. Funt brytyjski natomiast dziś, w piątek 26 sierpnia kosztował najmniej 5,60 PLN.

Para USD/PLN szuka pretekstu?

Notowania amerykańskiego dolara w stosunku do złotówki spędzają ostatnio czas w obszarze: 4,73-4,76 PLN. Kurs pary walutowej USD/PLN ustabilizował się w okolicach poziomu 4,74 PLN. Obecne zachowanie pary USD/PLN pozwala przypuszczać, że ta oczekuje na pretekst do dalszych wzrostów.

W najbliższym czasie warto będzie zatem przyjrzeć się temu, jak dolar potraktuje właśnie strefę 4,73-4,76 PLN. Dla rynku tej pary walutowej jest to obszar wsparcia, z którego generowane mogą być ruchy wzrostowe. Jeżeli zatem zakres 4,73-4,76 PLN będzie w najbliższym czasie utrzymywany, para powrócić może do wyższych zakresów.

Wykres USDPLN
Kurs dolara USD/PLN 26.08.2022

Euro powraca do ważnych zakresów

Wczoraj pisaliśmy o tym, że euro ma szanse cofnąć do ważnego zakresu, czyli strefy wsparcia. Dla pary walutowej EUR/PLN takim zakresem jest przedział cenowy: 4,72-4,74 PLN. Rzeczywiście w czwartek euro w godzinach wieczornych powróciło do tego zakresu (4,72-4,74 PLN). Notowania euro wobec złotówki pozostają w tym obszarze również dziś. O godzinie 8:00 europejską walutę nabyć można było za 4,73 PLN. Teraz przyglądać się warto temu, jak para EUR/PLN potraktuje opisaną strefę wsparcia.

Kurs CHF/PLN powyżej lipcowych szczytów

Na początku tego tygodnia, w poniedziałek 22 sierpnia pisaliśmy, że kurs CHF/PLN przełamał lipcowe szczyty. Para CHF/PLN otwartą drogę miała wówczas do niewidzianego poziomu 5,00 PLN. Rzeczywiście rynek znalazł się rekordowo wysoko w środę, jednak od tamtego momentu tracił. Od kilkunastu godzin frank szwajcarski oscyluje na zakresie wsparcia: 4,90-4,93 PLN. Ponownie zatem kurs CHF/PLN oscyluje nieco powyżej lipcowych szczytów.

Teraz od pary walutowej CHF/PLN oczekuje się, aby pokazała swoje nastawienie wobec strefy wsparcia: 4,90-4,93 PLN. Utrzymywanie przez franka tego obszaru stanowić będzie o chęci powrotu do sierpniowych maksimów.

Wykres CHFPLN
Kurs franka CHF/PLN 26.08.2022

Funt kosztuje 5,60 PLN

Funt szterling również stosunkowo mocno stracił w ostatnich dniach. Jeszcze w środę, 24 sierpnia za funta szterlinga zapłacić trzeba było blisko 5,69 PLN. Dziś funt kosztuje już 5,60 PLN. Obserwacji warto aktualnie poddać zachowanie pary walutowej GBP/PLN wobec średniej. Na ten moment średnia znajduje się w okolicach 5,58 PLN. Być może funt szterling zamierza sprawdzić ten obszar przed dalszym podejściem.

Podsumowanie

Zarówno dolar amerykański, jak i szwajcarski frank znajdują się w stosunku do złotego w kluczowych strefach. Obserwować warto będzie zatem, jak zachowają się główne światowe waluty w najbliższym czasie.

ai
Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments