Dolar ponownie po 4,64 PLN. Kurs CHF/PLN pewnie do przodu.

Przyglądając się parom walutowym z udziałem złotego w czwartek, 18 sierpnia widać, że te powracają do wyższych zakresów. Amerykański dolar sprzedaje się obecnie ponownie po 4,64 PLN. Kurs EUR/PLN powrócił do istotnej strefy: 4,71-4,73 PLN. Funt szterling sięgnął wczoraj najwyżej 5,6080 PLN. Kurs pary walutowej CHF/PLN prze pewnie do przodu. Frankowi szwajcarskiemu najbliższej do odwiedzenia tegorocznych maksimów.

Kurs USD/PLN powraca do wzrostów?

Dziś po godzinie 9, kurs USD/PLN przekroczył rejon ceny 4,64 PLN. Rynek amerykańskiego dolara do polskiego złotego znajduje się ponownie powyżej strefy: 4,60-4,63 PLN. Wcześniej we wtorek w tym tygodniu dolar próbował utrzymać się powyżej tej strefy, jednak to się nie udało. Tym razem jednak para walutowa USD/PLN zdaje się chcieć utrzymać poziom 4,63 PLN.

Teraz od amerykańskiego dolara oczekuje się, aby pokazał, czy rzeczywiście zamierza w najbliższym czasie utrzymywać się powyżej obszaru 4,60-4,63 PLN. W takim układzie rynek generować ma szanse podejście, zatem powrót do wzrostów jest bardzo możliwy. Rynek ma potencjał dojść teraz do 4,68 PLN.

Wykres USDPLN
Kurs dolara USD/PLN 18.08.2022

Należy jednak pamiętać, że wiele zależeć będzie od zachowania rynku właśnie na zakresie 4,60-4,63 PLN. Kluczowa jest obserwacja tego rejonu.

Euro wraca do obszaru 4,71-4,73 PLN

Europejska waluta okazała się wczoraj, 17 sierpnia najsilniejsza wobec polskiej złotówki. Kurs pary EUR/PLN zbliżył się w środę do poziomu 4,71 PLN. Jednak dopiero dziś rano euro powróciło do istotnego obszaru cenowego w postaci: 4,71-4,73 PLN. Euro ma teraz okazję do tego, aby udowodnić swoją siłę względem złotego.

Frank nieopodal ostatnich szczytów

Szwajcarski frank wypada jak dotąd najlepiej wśród głównych światowych walut wobec złotówki. Kurs CHF/PLN wczoraj silnie rósł i wykonał wzrost rzędu ponad 6 groszy. Za franka zapłacić trzeba było w środę najwięcej bo 4,87 PLN. Jednak notowania pary CHF/PLN nie utrzymały tego poziomu i dziś rano kurs zaczynał z okolic 4,84 PLN.

Aktualnie para walutowa znajduje się ponownie powyżej 4,87 PLN. Sytuacja na wykresie pokazuje, że frank ma jeszcze miejsce do tego, aby wzrastać. Frank szwajcarski znajduje się nieopodal ostatnich szczytów i to one stanowić mogą cel dla rynku pary CHF/PLN w niedalekiej przyszłości.

Wykres CHFPLN
Kurs franka CHF/PLN 18.08.2022

Para GBP/PLN utrzyma tym razem średnią?

Spoglądając natomiast na wykres pary walutowej GBP/PLN widocznym jest, że rynek ponownie przebił zakres średniej. Aktualnie kurs funta oscyluje wokół 5,59 PLN i wiele wskazuje na to, że funt tym razem utrzyma zakres średniej. Wczoraj taki zabieg się nie udał. Warto będzie teraz zwrócić uwagę, czy rynek funta szterlinga do polskiego złotego cofnie jeszcze do średniej. Jeżeli nie, celem dla kursu GBP/PLN może być nawet 5,65 PLN.

Podsumowanie

Główne światowe waluty wydają się powoli powracać do wzrostów wobec polskiego złotego. W najlepszej sytuacji znajduje się frank szwajcarski, któremu najbliżej do ostatnich szczytów.

ai
Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments