Światowe waluty wzrastają. Dolar ponownie kosztuje 4,77 PLN.

Symbole dolara, euro i franka - najpopularniejszych kont walutowych

Główne światowe waluty wzrastają w relacji do polskiego złotego. Kolejnego dnia, 5 września patrząc, dolar amerykański ponownie kosztuje 4,77 PLN. Para walutowa EUR/PLN po chwilach słabości powróciła do istotnego przedziału cenowego: 4,71-4,74 PLN. Kurs franka szwajcarskiego natomiast od piątku, 2 września wzrósł o ponad 10 groszy. Notowania pary GBP/PLN obecnie oscylują na poziomie 5,46 PLN. Co pokażą główne światowe waluty pozostające w parze ze złotym w najbliższych godzinach?

Dolar amerykański powraca do wyższych zakresów

Kurs amerykańskiego dolara w stosunku do polskiego złotego jeszcze w piątek, 2 września oscylował w okolicach 4,67 PLN. Jednak wówczas po południu para walutowa USD/PLN zaczęła odrabiać. Dziś w poniedziałek, 5 września notowania rozpoczynały z poziomu 4,73 PLN i od rana kurs pary USD/PLN rośnie. Aktualnie za amerykańskiego dolara przychodzi płacić 4,77 PLN.

Spoglądając już na wykres, zauważyć można, że kurs dolara wobec złotówki powrócił powyżej strefy cenowej: 4,73-4,76 PLN. Teraz od tej pary walutowej oczekuje się, aby pokazała, czy zamierza tą strefę utrzymać. Dopóki para USD/PLN oscylować będzie w tym zakresie, kurs ma potencjał powrotu do wyższych zakresów – okolic 4,82 PLN.

Wykres USDPLN
Kurs dolara USD/PLN 05.09.2022

Kurs EUR/PLN ponownie w strefie: 4,71-4,74 PLN

Euro w stosunku do złotówki w ostatnim czasie zawęziło ruch. Notowania pary walutowej EUR/PLN zeszły w miniony piątek do poziomu 4,69 PLN. Euro starało powrócić się do strefy wsparcia (4,71-4,74 PLN), co faktycznie się udało. Jednak euro nie utrzymało się w tym obszarze. Dziś kurs pary EUR/PLN od rana rośnie i euro ponownie znajduje się w zakresie cenowym: 4,71-4,74 PLN. Czy dziś ten obszar zostanie utrzymany?

Skok franka o 10 groszy

Frank szwajcarski względem polskiej złotówki silnie zaczął zyskiwać już w ubiegły piątek. Notowania franka trafiły wówczas do istotnej strefy cenowej: 4,76-4,78 PLN. Dla rynku jest to wsparcie, które spełniło swoją rolę. Kurs franka wobec złotego z tego obszaru odbił, wykonując do dziś skok o ponad 10 groszy. Para CHF/PLN sięgnęła dziś najwyżej poziomu 4,87 PLN. Obecnie jednak za franka przychodzi nam płacić 4,84 PLN.

Teraz warto będzie zwrócić uwagę na to, czy rynek pary CHF/PLN zamierza podejść do zakresu średniej. Przełamanie średniej otworzy rynkowi drogę powrotu do wyższych zakresów. Najbliższe godziny pokażą nastawienie franka wobec złotego.

Wykres CHFPLN
Kurs franka CHF/PLN 05.09.2022

Notowania pary GBP/PLN na poziomie 5,46 PLN

Również funt brytyjski dziś od rana stosunkowo mocno zyskuje wobec złotówki. Para walutowa GBP/PLN rozpoczynała z okolic poziomu 5,42 PLN, a kilka minut przed godziną 8 za funta szterlinga przychodziło płacić już 5,48 PLN. Na moment pisania artykułu notowania pary GBP/PLN oscylują na poziomie 5,46 PLN.

Podsumowanie

Główne światowe waluty zyskują dziś względem złotówki. Szczególnie mocny jest dolar amerykański i szwajcarski frank. W najbliższym czasie warto pochylić się nad tym, jak zachowają się obie waluty względem złotówki.

ai
Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments